Volejbal

Pekné jesenné počasie, slušná divácka kulisa, súboj prvého s druhým. Hráči ŠK Gymnázium Humenné však prvýkrát museli po zápase skloniť hlavu.

Ilustračný obrázok k článku Revúca brala body z humenskej pôdy. Volejbalisti ŠK Gymnázium prvýkrát pocítili horkosť prehry
5
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

V dvojzápase proti MVK Magnezit Revúca sa trápili vo všetkých herných činnostiach, či už to bol slabý servis, zlý príjem, následne nahrávka, útok, obrana v poli…

Prvý zápas

Začiatok 1. zápasu bol už tradične o 10:00 hod. Súboj, ktorý mohol veľa napovedať o ďalšom priebehu ligy, bol s výnimkou druhého setu v jasnej réžii chlapcov z Revúcej. Na domácich hráčoch bolo až príliš vidieť nervozitu. Súper ich ničím neprekvapil. Hral pozorne, koncentrovane.

Až na pár svetlých momentov domácich hráčov dominovali Revúčania. Jediným momentom bol druhý set, kedy „gymnazisti“ hrali tak, ako sa na lídra tabuľky patrí. To ale nestačilo a po setoch 18:25, 25:17, 19:25 a 21:25 sa z víťazstva tešili hráči MVK Magnezit Revúca. Tréner Ľ. Selecký tak hladkú prehru určite nečakal.

Druhý zápas

V pozmenenej zostave na ihrisko vybehli akoby iné ŠK Gymnázium Humenné. Hrali uvoľnene, s úsmevom na perách. Vychádzalo im aj to, na čom v prvom zápase horeli. Predovšetkým zlepšili príjem a to bol prvý dôležitý faktor, ktorý ich predurčoval na úspech. Prvý aj druhý set skončili zhodne 25:21 v prospech domácich.

Čo sa ale dialo od tretieho setu, sa len ťažko dá slovami opísať. Revúčania nehodili flintu do žita a išli si za cieľom, s ktorým prišli do Humenného. Doslova prevalcovali domácich, nepustili ich k ničomu. Humenčania sa trápili, k čomu neprispelo zranenie T. Comu, ktorý rovno putoval na vyšetrenie do nemocnice. Piaty set, tiebreak, bol vabank. Humenčania od začiatku museli doťahovať súpera čo sa im nakoniec nepodarilo a prehrali 10:15.

Súhrn

Napriek dvom prehrám ostávajú hráči ŠK Gymnázium Humenné na prvej pozícii, ale už len vďaka lepšiemu skóre pred Revúčanmi.

O týždeň, 23. novembra o 10:00 hod. (druhý zápas 12:00 hod.), sa uskutoční ďalší dvojzápas a to opäť na humenskej palubovke. Súperom budú chlapci z Prešova, VK MIRAD Prešov „B“.

1.liga muži – Východ 6.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné – MVK Magnezit Revúca 1:3 (-18, 17, –19, –21) a 2:3 (21, 21, –17, –16, –10)

Zostava ŠK: M. Roháč, Š. Krajník, M. Kopka, M. Kuraš, Ľ. Bajcura, M. Feduš, J. Bališin, P. Šompľak, M. Faltin, P. Bobaľa, O. Blicha, M. Ivančo, T. Coma, D. Fereta, M. Šarga.

Pozápasové reakcie

Jozef Janko, asistent trénera ŠK Gymnázium Humenné: Revúca nastúpila do zápasu ako favorit, čo svojím sebavedomým vstupom do prvého zápasu aj dokázala priamo na palubovke. Prvý set sme prehrali. V druhom sete sme sa síce zomkli a vyhrali sme ho, no v ďalších dvoch setoch nám chýbala väčšia bojovnosť, presnosť a hlavne lepší servis. Naopak, Revúca mala kvalitné podanie, no a my sme zo zlej prihrávky nedokázali uhrať útoky stredom.

Volili sme len útoky cez kolíky, a najväčší problém bol ten, že Revúca nás už mala pekne prečítaných. Čo sa týka druhého zápasu, obmenili sme zostavu. V prvých dvoch setov sme boli jednoznačne lepší. Zlepšili sme si servis oproti prvému zápasu, lepšie sme prihrávali. Po druhom sete však prišiel nejaký väčší blok. Možno sme si mysleli, že to naši súperi za stavu 2:0 pre nás už vzdajú, ale bolo to ako keby naopak. My sme povolili na podaní, oni si ho zlepšili, a tak už to pokračovalo až do konca zápasu, čo vyústilo do výsledku 2:3.

Maximilán Roháč, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: Podľa mňa sme dnešného súpera podcenili. Keď že sme vyhrali u nich, tak sme si mysleli, že vyhráme aj dnes, no žiaľ nestalo sa tak. Prvý zápas nám neskutočne ulietaval príjem, z ktorého sme my nahrávači ťažko vymaľovali nejakú nahrávku. Ak nebol príjem nebola nahrávka a tým pádom sa z toho ťažko smečovalo smečiarom.

Prvý zápas bol z nášho pohľadu hrozný, strašne veľa chýb zo servisu a ako som spomínal na príjme. Druhý zápas, prvé dva sety, boli v našej réžii a súperovi sme nedovoľovali skoro nič a boli sme pánmi na ihrisku. Po tom akoby nastal blok a prestalo sa nám dariť. Začala nám odchádzať prihrávka, kazili sme veľa servisov a veľa zbytočných chýb sme urobili. Súper tieto chyby využil, zabojoval a zaslúžene vyhral.

Ján Jankovič, hráč a hovorca MVK Magnezit Revúca: Do Humenného sme išli s tým, že budeme bojovať proti veľmi silnému mužstvu. U nás doma ukázalo Humenné veľkú efektivitu zo servisu a práve na to sme sa snažili pripraviť, aby sme dokázali bojovať s týmto nepríjemným servisom. To sa nám aj naplnilo.

Na domácu palubovku vyšlo Humenné s dobrým servisom. Naše mužstvo však v momentálnom zložení, v akom je, sa dokázalo s ním popasovať. Humenné ukázalo, že má veľmi silné družstvo a určite bude bojovať o prvé priečky v prvej lige. Bude sa snažiť dostať do baráže i do extraligy. Avšak dnes stálo šťastie na našej strane. Hlavne v tom druhom zápase. Keď sa to zlomilo, potom sme už jednoznačne ukázali našu dominanciu na ihrisku.

Aké sú ciele revúckeho volejbalu v tejto sezóne?

My taktiež máme záujem postúpiť do baráže. Máme aj sľúbené financie od mesta a prisľúbenú výstavbu haly, ktorá by mala byť hotová do augusta budúceho roku. V budúcom roku, pokiaľ všetko pôjde tak ako má, by sme chceli hrať v Revúcej extraligu.

Informácie pre portál Humenné 24 poskytlo ŠK Gymnázium Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.