Veronika Hunyadiová Správy

Rekonštrukcie ciest v Humennom pokračujú: Na Gaštanovej ulici opravia najhoršie úseky, FOTO

Mesto na opravy vyčlenilo viac ako 100-tisíc eur. Dočkajú sa aj chodníky a cesty, ktoré zničila augustová povodeň?

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcie ciest v Humennom pokračujú: Na Gaštanovej ulici opravia najhoršie úseky, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Mesto Humenné

Na Gaštanovej ulici v Humennom mesto v uplynulých dňoch začalo s opravou komunikácie. Radnica o tom informuje na svojej stránke. Ide o dva najviac poškodené úseky v celkovej dĺžke 530 metrov.

Jedným úsekom je cesta od križovatky ulíc Gaštanová – Starinská po križovatku Gaštanová – Nad Tehelňou. Obnovy sa dočká aj úsek pri rodinných domoch od popisného čísla 137 – 162.

Počas opravy sa odstránia poškodené asfaltové vrstvy, ktoré nahradí nová krycia vrstva s vyrovnaním podkladu. Vybúrajú sa kamenné obrubníky a osadia sa nové – betónové a zrealizuje sa tiež výšková úprava poklopov a mreží. Mesto zrekonštruuje cestu vďaka peniazom zo štátnej pôžičky, na opravu je vyčlenených 115-tisíc eur. Práce by mali byť dokončené v novembri.

Ochrana pred povodňami

Pri rekonštrukcii myslí mesto aj na protipovodňové opatrenia. Aj túto lokalitu totiž zasiahli tohtoročné augustové povodne. Vybuduje sa odvodňovací žľab na križovatke Lieskovčík, ktorý bude slúžiť na zachytávanie vody v prípade prívalových dažďov.

„S opravami ciest na Gaštanovej ulici sme začali už v minulom roku, teraz pokračujeme ďalej. Po augustových povodniach boli zničené niektoré úseky ciest a chodníkov, ktoré taktiež plánujeme zrekonštruovať," uviedol primátor Miloš Meričko.

Okrem opravenej cesty sa môžu obyvatelia tejto lokality tešiť aj na nové multifunkčné ihrisko. „Boli sme úspešní vo Výzve pre región, kde sme získali finančné prostriedky vo výške 30-tisíc eur na výstavbu multifunkčného ihriska. Nachádzať sa bude vedľa Zariadenia pre seniorov, ktorý je v záverečnej fáze rekonštrukcie,“ doplnil primátor.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie