Radnica chce v Humennom zvýšiť bezpečnosť: Do mestskej polície hľadá 9 nových posíl

Humenská radnica chce zvýšiť bezpečnosť v meste a do ulíc nasmerovať viac policajtov. V tejto súvislosti hľadá pre mestskú políciu posily. V hre je 9 flekov.

Ilustračný obrázok k článku Radnica chce v Humennom zvýšiť bezpečnosť: Do mestskej polície hľadá 9 nových posíl
Zdroj: Dnes24.sk

Humenská primátorka Jana Vaľová vypísala vo štvrtok výberové konanie na obsadenie šiestich miest členov poriadkovej hliadky a troch miest na obsluhu pultu centrálnej ochrany a dispečingu Mestskej polície (MsP) v Humennom. Spravodajský portál Humenné 24 o tom informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

„Mestská polícia má chrániť najmä majetok mesta, zameriavať sa na dodržiavanie poriadku v meste a bezpečnosti občanov. Preto je našim cieľom, aby v uliciach bolo čo najviac mestských policajtov, resp. členov poriadkovej hliadky, ktorých teraz chceme prijať. Po dohode s náčelníkom našej Mestskej polície, Mariánom Zubom, sme sa rozhodli, že niektorí doterajší policajti, ktorí sa striedali pri obsluhe pultu centrálnej ochrany, pôjdu priamo do terénu a na ich miesta po zaškolení nastúpia úspešní uchádzači z výberového konania,“ uviedla J. Vaľová.

Týmto opatrením sa má docieliť zvýšenie počtu hliadok v uliciach mesta, ktoré budú okrem súčasných mestských policajtov doplnené aj o poltucet novoprijatých členov poriadkovej hliadky. V dvojčlennej hliadke má byť pritom vždy minimálne jeden súčasný policajt, ktorý zaškolí nových kolegov. „Ak sa uchádzači z výberového konania osvedčia, ponúkneme im po absolvovaní skúšky odbornej spôsobilosti ešte tento rok možnosť stať sa príslušníkom Mestskej polície aj so všetkými výhodami," vysvetlila humenská primátorka.

Ako doplnila M. Dochánová, prihlášky do výberového konania je potrebné doručiť najneskôr do 15. februára a to na sekretariát primátorky mesta. Bližšie info o tom, aké náležitosti musí obsahovať a aké predpoklady by mal uchádzač spĺňať, nájdete na stránke humenskej radnice.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk