Tomáš Šuhajda Volejbal

Prvé víťazstvo! ŠK Chemes nestratil na maďarskej palubovke ani set

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné odohrali v piatok svoj druhý zápas v novej sezóne Stredoeurópskej ligy (MEVZA). Na palubovke maďarského Fino Kaposvár získali prvé body, pričom domácim nedovolili uhrať ani set.

Ilustračný obrázok k článku Prvé víťazstvo! ŠK Chemes nestratil na maďarskej palubovke ani set
Zdroj: Webnoviny.sk

Po prehre v 1. kole na palubovke slovinského favorita mali Chemesáci odohrať svoj druhý zápas doma, s úradujúcim majstrom SR Volley Teamom Bratislava. Pre údajnú maródku viacerých hráčov si však Bratislavčania vybojovali odloženie zápasu.

Na svoj druhý zápas v sezóne si tak naši volejbalisti museli chvíľu počkať, ten však napokon stál za to. Domáci Fino Kaposvár držal s nimi krok najmä v prvom sete, keď na jeho začiatku viedol už o 4 body. Chemesáci to však dokázali otočiť a zvládli aj koncovku setu. V ďalších setoch to bolo oveľa jednoznačnejšie, Vlkolinského zverenci ich zvládli s prehľadom.

Prvého domáceho zápasu ŠK Chemes sa fanúšikovia volejbalu dočkajú v piatok 1.11., kedy sa v Mestskej športovej hale predstaví rakúsky celok VCA AMSTETTEN HYPO NÖ. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18:00 hod.

Fino Kaposvár – ŠK Chemes Humenné 0:3 (-23, –18, –20)

66 minút, rozhodovali: Miklošič – Seifried

ŠK Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Hriňák, Beňa, Joščák, Szymczak (L) (Leszczawski, Boldy, Pavelka, Mlynarčík, Bališin)