Tomáš Šuhajda Volejbal

Prvé súboje play-off: Chemesáci suverénne zdolali Trenčanov

V sobotu odohrali volejbalisti ŠK Chemes Humenné svoj prvý zápas štvrťfinálovej série. Proti mladíkom z Trenčína nenechali nič na náhodu a za 65 minút zvíťazili 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Prvé súboje play-off: Chemesáci suverénne zdolali Trenčanov

Humenskí volejbalisti už od začiatku zápasu na palubovke jasne dominovali. Hráčom Trenčína nedovolili ani v jednom sete uhrať viac ako 20 bodov. Tréner domácich si mohol dovoliť dať viac priestoru aj mladým hráčom z lavičky. Domácim k pohodlnej výhre dopomohol aj súper, z ktorého bolo cítiť priveľký rešpekt.

ŠK Chemes Humenné – COP Trenčín 3:0 (14, 15, 19) – stav série 1:0

ŠK Chemes: Soták, Lízala, Mizerák, Sarnecki, Javorčík, Joščák – libero Krys (Hriňák, Leškanič, Pavelka, Mlynarčík).

Rozhodovali Drobňák a Servický, 450 divákov, 65 minút.

Už túto stredu (13.3.) o 18:00 hod. sa odohrá odvetný zápas v Trenčíne, v Mestskej športovej hale na Sihoti. Každá séria sa hrá na 3 víťazné zápasy.

Ostatné zápasy

Legend Watches Slávia Svidník – VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (21, –17, 18, 20) – stav série 1:0

Spartak VKP Myjava – VK Mirad PU Prešov 2:3 (16, –23, 20, –20, –11) – stav série 0:1