Rôzne

Prezidentka vymenovala šiestich sudcov: Novú posilu má aj súd v Humennom

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci v Bratislave vymenovala šesť sudcov všeobecných súdov bez časového obmedzenia.

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka vymenovala šiestich sudcov: Novú posilu má aj súd v Humennom
Zdroj: TASR

Stali sa nimi Mária Černáková, Eva Dobríková, Peter Dudič, Eva Lampartová, Zuzana Salajová a Gabriela Lukáčová. A práve posledná menovaná je novou posilou Okresného súdu Humenné.

Prezidentka uviedla, že funkcií sa sudcovia ujímajú v čase, kedy sú pohľady verejnosti nasmerované k justícii viac ako inokedy. „V čase, kedy so znepokojením sledujeme, ako sa sudcovia sami, ale aj celý sudcovský stav vysporadúva s tými, ktorí vo svojej funkcii fatálne zlyhali,“ prízvukovala Čaputová s tým, že novovymenovaní sudcovia sú súčasťou novej nádeje, ktorú spoločnosť chce vnímať.

Podľa slov slovenskej prezidentky má máloktorá profesia „tak silno ústavou a zákonmi garantovanú nezávislosť“ ako práve profesia sudcu. Rovnako vyzvala k takému správaniu sudcov, ktoré buduje dôveru verejnosti.

„Tá je nevyhnutná práve preto, aby ľudia nevytvárali tlak na súdnu moc s cieľom spravodlivosť si vybaviť, či kúpiť. Dôvera verejnosti je teda základný kameň skutočnej sudcovskej nezávislosti,“ mieni hlava štátu.

Prezidentka rovnako popriala sudcom pri výkone funkcie aj odvahu. „Aby ste pri všetkých hodnotových, etických dilemách urobili správne, i keď niekedy náročnejšie rozhodnutie. Ale rozhodnutie, ktoré bude v súlade s vašim presvedčením,“ dodala.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste? Vnútrobloky na Sídlisku pod Sokolejom sa dočkajú revitalizácie. Tu sú vizualizácie.

VIZUALIZÁCIE: Vnútrobloky na Sídlisku pod Sokolejom sa dočkajú revitalizácie
16
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie