toš Krimi

Prenasledovaná žena: SMS-ky, nadávky, vytrubovanie a situácie ako zo zlého filmu!

Začať to malo už vlani v marci. Žene podľa polície komplikuje život "nápadník", ktorý vyhľadáva jej osobnú blízkosť.

Ilustračný obrázok k článku Prenasledovaná žena: SMS-ky, nadávky, vytrubovanie a situácie ako zo zlého filmu!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová informovala, že poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine vyšetruje prípad trestného činu nebezpečného prenasledovania, z ktorého na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 37-ročnému miestnemu mužovi.

„Sninčan od konca marca roku 2019 až doposiaľ vyhľadáva osobnú blízkosť 44-ročnej ženy. Sleduje ju, zdržiava sa v blízkosti jej trvalého pobytu a zisťuje, či je práve doma. Muž žene zasiela sms správy so sexuálnym podtónom, v nich jej aj vulgárne nadáva a dožaduje sa stretnutia s ňou. Len v mesiaci február jej zaslal 67 správ,“ uviedla Ligdayová.

Podľa policajnej hovorkyne muž neváha a žene ,,dvorí“ aj verejne na ulici, vytrubuje na ňu z vozidla a vulgárne jej nadáva.

Takéto správanie ženu obmedzuje v jej obvyklom spôsobe života.

„Došlo aj k situácii, že muž vylieva rôzne tekutiny na dvere jej bytu či spúšťa pneumatiky na jej vozidle,“ uviedla ďalej Ligdayová.

Obvinený muž je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie