Tomáš Šuhajda Rôzne

Prekvapivé zistenie: V Humennom aj v čase krízy dopyt po bytoch prevyšuje ich ponuku

Na území Zemplína zaznamenali realitné kancelárie oživenie trhu s nehnuteľnosťami. Dopyt po určitých druhoch bytov v niektorých mestách dokonca prevyšuje ich ponuku.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapivé zistenie: V Humennom aj v čase krízy dopyt po bytoch prevyšuje ich ponuku

„Trh s nehnuteľnosťami na Zemplíne je stabilný. Ceny bytov v porovnaní s rokom 2010 sú v súčasnosti mierne vyššie, v priemere o 1000 až 3000 eur, a to v závislosti od lokality, rozlohy bytu a uskutočnenej rekonštrukcie," informovala Vladimíra Zamborová z realitnej kancelárie Z GROUP. Dodala však, že ešte stále nedosahujú úroveň z predkrízového obdobia.

V Humennom a vo Vranove dopyt prevyšuje ponuku

V okresoch Humenné a Vranov nad Topľou je ponuka bytov obmedzená a pri niektorých druhoch bytov dopyt prevyšuje ponuku. Týka sa to napríklad trojizbových bytov, nadštandardných bytov väčšej rozlohy ale aj malometrážnych bytov. O tie majú veľký záujem starší ovdovení, rozvedení, ako aj mladí ľudia.

Situáciu ovplyvňujú banky

Podľa slov Zamborovej za oživenie trhu s realitami môžu aj aktivity bankového sektora. „Znovu môžeme badať, že úrokové sadzby sú pre klientov zaujímavejšie a aktuálne vo všetkých bankách prebiehajú hypotekárne kampane s rôznymi benefitmi." Finančné inštitúcie sú dnes ochotné schvaľovať hypotéky, napríklad až do výšky 90 % z hodnoty zakladaných nehnuteľností.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie