Tomáš Šuhajda Basketbal

Prekvapenie sa nekonalo: Basketbalisti 1. BK podľahli v derby Michalovciam

V 23. kole 2. basketbalovej ligy sa predstavili basketbalisti 1. BK Humenné proti tímu z Michaloviec. Na lídra súťaže nestačili a podľahli mu 65:83.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapenie sa nekonalo: Basketbalisti 1. BK podľahli v derby Michalovciam

Domáci mali pred zápasom o motiváciu postarané. Nielenže ich čakalo veľké zemplínske derby, ale nastúpili proti lídrovi celej súťaže. Ten od začiatku ukazoval svoje herné kvality a zápas držal pod kontrolou. Domáci však vďaka bojovnému výkonu dokázali držať s favoritom krok. Prvú štvrtinu prehrali tesne 20:24. Ešte aj do poslednej štvrtiny vstupovali hráči 1. BK s reálnym cieľom urobiť niečo s výsledkom, keď náskok súpera bol dotiahnuteľných 10 bodov. Práve v poslednej štvrtine však potvrdili Michalovčania naplno svoju kvalitu a zápas s prehľadom dotiahli do víťazného konca. Po záverečnej siréne svietil na ukazovateli stav 65:83.