Basketbal

Prehra basketbalistov 1. BK Humenné: Zbabraný úvod a prvý kôš až v 7. minúte

2. basketbalová liga, 6. kolo: Humenskí basketbalisti sa v sobotu predstavili na palubovke Košíc, proti miestnemu Tydam UPJŠ. Humenčania cestovali bez trojice pivotov (Boršč,Ivanko,Kusko) a na hre aj výsledku sa to prejavilo...

Ilustračný obrázok k článku Prehra basketbalistov 1. BK Humenné: Zbabraný úvod a prvý kôš až v 7. minúte

Tydam UPJŠ Košice – 1 BK Humenné 75 :44 (12:12, 23:13, 20:19, 20:10)

Zostava a body 1. BK: Bakoš 21, Jurčišin 10, Petrik 6, Dzurovej 5, Glasa 5, Sokyra 3 , Burič 2 , Lošak 1,Babjak

Basketbalisti 1. BK začali zápas nekoncentrovane, keď svoje prvé body strelili až v siedmej minúte! Zlepšenou hrou však dokázali vyrovnať na 12:12 ešte v priebehu prvej štvrtiny.

V druhej štvrtine si vybudovali Košičania 10-bodový náskok, aj vďaka deviatim nepremeneným trestným hodom Humenčanov, ktorí si ich vybojovali rýchlou hrou pod košom súpera.

Do tretej štvrtiny vstúpili hostia dvoma trojkami a zdalo sa ,že sa na súpera môžu opäť dotiahnuť, no po vlastných stratách si súper svoj náskok udržal…

V záverečnej časti domáci zmenili obranu, na ktorú už nenašli hostia bez chýbajúcich vysokých hráčov recept a zápas sa len dohrával.

Zdroj: 1. BK Humenné