Krimi

Polícia: V Udavskom niekto povyťahoval zo zeme 3 025 stromčekov a nechal ich na mieste

Zarážajúca na tomto prípade podľa polície je skutočnosť, že páchateľ stromčeky po vytiahnutí poukladal do 3 vriec a ponechal ich na mieste.

Ilustračný obrázok k článku Polícia: V Udavskom niekto povyťahoval zo zeme 3 025 stromčekov a nechal ich na mieste
Zdroj: TASR

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Koškovciach vedie trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, podľa ktorej slov ide o zaujímavý prípad krádeže veľkého počtu sadeníc stromčekov.

„Zatiaľ nezistený páchateľ v katastrálnom území obce Udavské, z lesného porastu neoprávnene zo zeme povyťahoval 3 025 kusov stromčekov aj s koreňom (buk). Išlo o výsadbu z dôvodu prirodzeného zmladenia (sadenice boli o dĺžke 40 – 60 cm). Zarážajúca na tomto prípade je skutočnosť, že páchateľ tieto stromčeky po vytiahnutí zo zeme poukladal do 3 vriec a ponechal ich na mieste.“ uviedla Ligdayová.

Pre miestne pozemkové spoločenstvo spôsobil páchateľ podľa polície škodu vo výške najmenej 1 400 eur.

„Polícia na mieste činu vykonala obhliadku, vec riadne zadokumentovala a preveruje všetky okolnosti prípadu,“ uviedla ešte Ligdayová s tým, že páchateľovi v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Viete, ako správne volať na linku 158? Pozrite si to v tomto pripojenom videu.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie