Polícia: V Humennom došlo k lúpeži, obvineniu čelia chlapec (16) a dievča (15)!

Polícia informovala, že 15-ročná Humenčanka a 16-ročný Humenčan boli obvinení pre zločin lúpeže! Prinášame podrobnosti!

Ilustračný obrázok k článku Polícia: V Humennom došlo k lúpeži, obvineniu čelia chlapec (16) a dievča (15)!
Zdroj: Dnes24.sk

Krajský policajný hovorca Daniel Džobanik uviedol, že humenský vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre zločin lúpeže 15-ročnému dievčaťu a 16-ročnému chlapcovi, obaja z Humenného. Dodal, že počas silvestrovského popoludnia mala obvinená dvojica spolu s 12-ročným chlapcom pri rieke Laborec v Humennom, neďaleko ulice Jasenovská, okradnúť dvoch chlapcov.

„Pod hrozbou bitky pýtali od maloletého chlapca peniaze, pričom ten im zo strachu dal dve petardy a 1,20 €. Následne od 16-ročného chlapca taktiež pod hrozbou bitky pýtali peniaze, čo pod strachom z bitky urobil a dal im 4 €. Následne ho zvalili na zem, jeden mu sadol na nohy, ďalší mu tlačil ramená k zemi a ďalší ho udieral päsťou do brucha a snažil sa mu vytiahnuť z vrecka vetrovky ruku, v ktorej držal peňaženku. To sa obvinenému chlapcovi nakoniec aj podarilo. Z peňaženky vybrali 70 € a peňaženku bez peňazí hodili späť na poškodeného,“ uviedol Džobanik.

Krajský policajný hovorca doplnil, že v priebehu nasledujúcich hodín humenskí kriminalisti zadržali ako podozrivých z tejto lúpeže 15-ročné dievča a 16-ročného chlapca. „Maloletý chlapec pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedný. Obaja obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby,“ povedal Džobanik.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame