Iné športy

Plavci PK Chemes vycestovali do Srbska: Vrátili sa so slušnou zbierkou medailí

Šestica plavcov Plaveckého klubu Chemes Humenné vycestovala na preteky do Kikindy. Domov sa vrátili aj so slušnou medailovou zbierkou.

Ilustračný obrázok k článku Plavci PK Chemes vycestovali do Srbska: Vrátili sa so slušnou zbierkou medailí
Zdroj: PK Chemes Humenné

Šesť chlapcov z PK Chemes Humenné pod vedením trénera Mariána Tomahogha sa predstavilo uplynulý víkend na medzinárodných pretekoch v Srbsku. Svoju rýchlosť v bazéne si mohli porovnať s plavcami zo Srbska, Bulharska, Rumunska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny, Macedónska, Slovinska či Chorvátska…

A prvé preteky zimnej plaveckej sezóny dopadli z pohľadu humenskej výpravy dobre. V hodnotení z 23 zúčastnených klubov sa ten humenský umiestnil na štvrtom mieste. Ako sa darilo jednotlivým plavcom?

Dvanásťročný Oliver Verba dvakrát stál na najvyššom stupienku víťazov – 100m motýlik, 200m polohové preteky, a raz na bronzovom stupni – 100m prsia. Matúš Adamec striebril dva razy – 100m znak, 100m prsia a v krauli na 100m doplával na piatej pozícií.

Trinásťročný Dominik Luksaj získal zlaté medaily v prsiach na 100m a v polohovke na 200m. Striebro mu odovzdali po doplávaní 100m voľným spôsobom. Aj Timotej Leško si pozlátil dve disciplíny – 100m voľný spôsob, 100m motýlik. Bronzovú medailu si vyplával v disciplíne 200m polohové preteky.

Štrnásťročný Boris Barica dohmatol druhý v znaku na 100m – strieborná medaila. Štvrtý čas v poradí mu namerali v prsiach na 100m a piaty v polohovke na 200m. Michal Pandoš doplával svoje disciplíny s nasledovným umiestnením : 100m znak – piate miesto, 100m voľný spôsob – ôsme miesto, 200m polohové preteky – desiate miesto.

Informácie pre náš portál poskytol PK Chemes Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste? Takto vyzerá konečná podoba vizualizácií nábrežnej promenády na Domaši.

VIZUALIZÁCIE: Svetlo sveta uzrela konečná podoba nábrežnej promenády na Domaši
15
Galéria
Zdroj: Obec Kvakovce
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie