Iné športy

Plavci PK Chemes na medzinárodných pretekoch: Ako sa darilo humenským talentom?

V meste pod Dubňom sa zišlo dokopy 615 plavcov zo Slovenska, Azerbajdžanu, Gruzínska, Česka, Maďarska, Poľska a Slovinska. A medzi nimi aj nádeje z PK Chemes Humenné.

Ilustračný obrázok k článku Plavci PK Chemes na medzinárodných pretekoch: Ako sa darilo humenským talentom?
Zdroj: PK Chemes Humenné

Na Jarnú cenu Žiliny vycestovali traja muži a štyri ženy z Plaveckého klubu Chemes Humenné, ktorých nominovali tréneri Tomahogh a Kirschner.

Sedem humenských plavcov pod taktovkou trénera Jozefa Luksaja a asistencie rodiča Melničáka bojovalo o medaily v kategóriách žiakov a juniorov.

Dominik Luksaj si v Žiline vyplával tri zlaté medaily v prsiarskych disciplínach – 50, 100 a 200 metrov. V polohovke na 200 metrov skončil na piatom mieste. Zuzana Pavlková sa štyrikrát umiestnila v prvej osmičke plavcov. 100 m motýlik – piate, 100 m VS – šieste, 200 m PP – siedme a 50 m kraul – ôsme miesto. Podobne Timotej Leško si vyplával dve siedme miesta – 200 m PP, 400 m voľný spôsob, ôsme miesto v krauli na 100 metrov a na dvojnásobnej vzdialenosti skončil deviaty.

Juniorka Sarah Čajbiková v znaku na 50 metrov získala bronzovú medailu. Šiesta doplávala  znak na 100 metrov a siedma skončila na dvojnásobnej vzdialenosti. Lenke Melničákovej na 200 metrov prsia namerali siedmy, na 50 metrov prsia ôsmy a na 100 metrov prsia desiaty čas. Denys Breznyak v motýliku na 100 metrov obsadil jedenáste miesto, dvakrát mu vo výsledkovej listine patrila štrnásta priečka – 50 a 100 metrov voľný spôsob. Nina Vološinová v motýliku na 200 metrov doplávala na štrnástom mieste a dvadsiata tretia skončila na polovičnej 100 m vzdialenosti.

Najbližšie medzinárodné preteky – 18. ročník CENA mesta Humenného, čakajú našich v domácom bazéne. Po Veľkej noci, 7. apríla 2018 sa plavci predstavia rodičom aj všetkým priaznivcom plávania.

Spravodajský portál Humenné 24 informoval PK Chemes Humenné.