Rôzne Správy

Plánovaný cyklochodník pozdĺž Laborca: Takto budú riešiť problémové úzke miesto

K zatraktívneniu zóny Laborca má prispieť aj vybudovanie pumptracku pri Vihorlatskej knižnici.

Ilustračný obrázok k článku Plánovaný cyklochodník pozdĺž Laborca: Takto budú riešiť problémové úzke miesto
Zdroj: Dnes24.sk

Realizácia plánovaného cyklochodníka pozdĺž Laborca v Humennom sa bude skladať z troch častí. Prvú etapu predstavuje rekonštrukcia už existujúceho chodníka od Sninského mosta po hrádzu Laborca, druhá fáza je prepojovací cyklochodník.

„Najkritickejšie miesto od hrádze Laborca po Valaškovský most, úzke miesto aj pre chodcov sa bude rozširovať nosnou konštrukciou a vybuduje sa nový cyklochodník k Valaškovskému mostu,“ uviedla Veronika Lattová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Tretiu etapu predstavuje podľa jej slov nový cyklochodník s lavičkami a osvetlením až k zimnému štadiónu, kde dôjde k napojeniu na už existujúcu časť.

„Dôjde tak k zatraktívneniu zóny Laborca, k čomu prispeje aj vybudovanie pumptracku pri Vihorlatskej knižnici,“ poznamenala Lattová.

Prvá a tretia fáza v hodnote 164 000 eur sú financované z mestských peňazí a dotácie PSK pomerom 50 na 50, druhá fáza je eurofondová s výškou investície 120 000 eur, z nej s 5%-nou účasťou mesta.

„Práce odštartujú v najbližších dňoch, ukončenie rekonštrukcie a výstavby je naplánované na september 2020,“ doplnila Lattová.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie