toš Správy Samospráva

Participatívny rozpočet: Hlasovala necelá tisícka Humenčanov, toto je víťazný projekt

Humenská samospráva v tomto roku prvýkrát zaviedla participatívny rozpočet, pre ktorý vyčlenila 12 000 eur. O hlasy Humenčanov sa uchádzalo deväť projektov.

Ilustračný obrázok k článku Participatívny rozpočet: Hlasovala necelá tisícka Humenčanov, toto je víťazný projekt
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Od 2. do 20. marca mohli Humenčania osobne alebo online zahlasovať za vybraný projekt uchádzajúci sa o financie v rámci participatívneho rozpočtu.

Hlasovanie už bolo teda ukončené a výsledky sú známe. Ako zverejnil Koordinačný výbor Participatívneho rozpočtu mesta Humenné, do hlasovania sa zapojilo 967 občanov, pričom svoj hlas mohli odovzdať iba Humenčania a len jednému z predstavených projektov. Z celkového počtu hlasov bolo platných 883 a neplatných 84.

„Finančnú podporu, podľa predbežných vyčíslených nákladov predkladateľov 11 884 eur, z participatívneho rozpočtu získal projekt s najvyšším počtom hlasov 574, a to Umelecká záhrada ZUŠky. Víťazný projekt by mal byť realizovaný v priebehu tohto roka,“ uviedol koordinačný výbor.

Cieľom projektu, ktorý v hlasovaní získal suverénne najviac hlasov, je pretvoriť nevyužitý vonkajší priestor na umelecké využitie v areáli Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici. Na to je potrebné malé pódium, miesta na sedenie pre 40 osôb a záhradnícke úpravy v podobe založenia trávnika a výsadby kríkov.

„Mladí umelci sa v Umeleckej záhrade ZUŠky predstavia na koncertoch, výtvarníci v nej budú tvoriť a vystavovať svoje diela. Otvorený priestor tiež pristane tanečným vystúpeniam a divadlu, preto mesiace máj, jún a september prinesú viac radosti zo stretnutia s umením v nezvyčajnom, prírodnom priestore,“ uvádza sa ďalej k víťaznému projektu.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie