Iné športy

Parádny zápis: Humenský plavec Dominik Luksaj prekonal slovenský rekord

Stalo sa tak na medzinárodných plaveckých pretekoch v metropole východu, na Memoriáli Ľudovíta Kukorelliho.

Ilustračný obrázok k článku Parádny zápis: Humenský plavec Dominik Luksaj prekonal slovenský rekord
8
Zdroj: PK Chemes Humenné

Medzinárodné plavecké preteky v Košiciach sa konali v dňoch 20.12. – 21.12. 2019. V závere zimnej plaveckej sezóny sa na štart postavilo 173 mužov a 110 žien z Česka, Gruzínska, Litvy, Poľska, Ukrajiny a Slovenska. Na podujatí štartovali aj pretekári Plaveckého klubu Chemes Humenné – 10 chlapcov a 4 dievčatá.

Dominik Luksaj znova dokázal, že to vie – v kategórii 13-ročných plavcov zvíťazil v prsiarskom šprinte na 50 metrov a časom 32,49 prekonal slovenský rekord v 50 metrovom bazéne. K zlatej medaile si pribalil aj ďalšie dve strieborné – 100m prsia a motýlik.

Vanesa Lukáčová si vyplávala striebro v prsiach na 100 metrov. Timotej Leško dvakrát skončil na štvrtom mieste – 50 metrov kraul a 100 metrov znak.

Dvanásťročný Oliver Verba dvakrát stal na zlatom stupni víťazov – 100 a 200 metrov motýlik a raz na striebornom – 200 metrov kraul. Matúš Adamec si pozlátil prsia na 50 metrov, po doplávaní disciplíny 100 metrov prsia mu odovzdali striebornú medailu a bronz si prebral za polohovku na 400 metrov. Mária Balogáčová v motýliku na 200 metrov vyletela na zlatý stupeň víťazov a v motýliku na 100 metrov bola bronzová. Adam Kulik sa tešil dvom medailám, striebro si domov doniesol za 400 metrov voľný spôsob a bronz za znak na 100 metrov. Rastislav Fecenko skončil 200 metrov znak na štvrtom mieste. Ľubomír Findrik doplával 200 metrov znak siedmy a to isté umiestnenie získal Marek Harvilik v znaku na 100 metrov.

Humenskí najstarší štrnásťroční plavci skončili v prvej osmičke – Ema Borščová v polohovke na 400 metrov bola piata, takisto piata dohmatla Nina Trebišovská v motýliku na 200 metrov. Boris Barica doplával 200 metrov znak na šiestom mieste a Michal Pandoš dvakrát skončil ôsmy – 200 metrov a 50 metrov prsia.

Týmito pretekmi sa zimná plavecká sezóna pre plavcov PK Chemes skončila. Tréneri Pencák a Tomahogh doviezli večer domov tých, ktorí si na memoriáli 33-krát vylepšili osobné rekordy.