Tretia októbrová sobota potešila azda každého humenského športového fanúšika. Na scénu sa po rokoch vrátil mužský volejbal.

Ilustračný obrázok k článku Parádny návrat volejbalu: ŠK Gymnázium Humenné ovládlo dvojzápas nezdolaných tímov, FOTO
3
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

V sobotu 19. októbra odohrali volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné svoj prvý domáci zápas, resp. dvojzápas v prvej lige. V Mestskej športovej hale privítali TJ Sláviu Svidník B, ktorý do tohto dvojzápasu bol rovnako ako domáci stopercentný, dokonca nestratil ešte ani set.

Prvý zápas

Do prvého setu prvého zápasu nastúpili hráči ŠK Gymnázium Humenné s rešpektom voči súperovi. Po vyrovnanom začiatku však prevzali vývoj do svojich rúk. Vybudovali si náskok, ktorý postupne zvyšovali a vyhrali 25:14. Druhý set sa niesol v podobnom duchu a skončil rovnakým výsledkom. Od začiatku tretieho setu hráči Svidníka dominovali a to vďaka kvalitnému servisu. Tréner Ľ. Selecký preto musel siahnuť po oddychových časoch. Aj napriek tomu koncovka tretieho setu patrila súperovi (19:25). V štvrtom sete humenskí hráči nadviazali na výkony z 1. a 2. setu a a doviedli ho do víťazného stavu 25:14.

Druhý zápas

V druhom zápase došlo k zmene v základnej zostave a niektorých hráčov vystriedali čerstvé sily. S prvým setom sa lepšie popasoval súper, ktorý nič nenechal na náhodu a vyhral v pomere 21:25. Ďalší priebeh zápasu už patril Humenčanom. Predviedli zodpovedný a koncentrovaný výkon a do konca zápasu už nedovolili súperovi získať čo i len set.

Prvé 2 domáce zápasy, 2 víťazstvá, 6 bodov do tabuľky. Výsledok, s ktorým môže byť zatiaľ každý športovo zanietený Humenčan spokojný. Hráčov a realizačný tím potešila účasť starých ale aj nových fanúšikov, ktorých počet sa snáď bude stále zvyšovať.

Súhrn

1.liga muži – východ: ŠK Gymnázium Humenné – TJ Slávia Svidník „B“ 3:1 (14, 14, –19, 14) a 3:1 (-21, 19, 17, 22). Zostava ŠK: M. Roháč, M. Kopka, Ľ. Bajcura, M. Kuraš, D. Fereta, O. Blicha, M. Feduš, J. Bališin, T. Coma, P. Šompľak, R. Boldy, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Ivančo.

Pozápasová reakcia

Marián Feduš, blokár ŠK Gymnázium Humenné: „Keďže sme hrali na domácej palubovke prvýkrát v tejto sezóne, na prvý zápas sme nastúpili trochu pod tlakom. S týmto sme sa dokázali počas prvého setu vysporiadať. Jednoznačne sme mali navrch, na sieti, na útoku, na bloku. Svidnícki chlapci boli mladší, neboli až takí skúsení, takže sme si 1. zápas bez problémov uhrali. Bol vidieť rozdiel v kvalite. Prvý zápas bol v podstate rozohrávkou pre divákov. Do druhého zápasu sme nastúpili so zmenenou zostavou. Skúsili sme mladších hráčov. Na začiatku sme mali problém na prihrávke, súper nás dokázal odtlačiť od siete. Potom sme sa prestriedali, na prihrávke nám pomohol Robo Boldy, takže sme aj ten druhý zápas celkom úspešne dohrali. Na začiatok to bol dobrý výsledok, ktorý divákov určite potešil. Prišli v hojnom počte, boli sme z toho veľmi milo prekvapení a veríme, že nabudúce to bude v humenskej hale ešte plnšie.“

Informácie pre portál Humenné 24 poskytol ŠK Gymnázium Humenné.

Pozrite si v galérii zábery zo športovej haly.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.