Iné športy

V Šamoríne sa konali Zimné Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní mladších 11–12 ročných žiakov. A nechýbali na nich ani talenty PK Chemes Humenné.

Ilustračný obrázok k článku Opäť nechal všetkých za sebou: Mladý Humenčan obhájil titul majstra SR v plávaní
Zdroj: PK Chemes Humenné

Tieto majstrovstvá sa uskutočnili v dňoch 1.-3. decembra za účasti 123 chlapcov a 152 dievčat zo 47 plaveckých klubov.

A humenského plavca Dominika Luksaja zastihli vo výbornej forme. K zlatej medaile v prsiach na 100 metrov – 1:20.47, ktorá znamenala titul majstra, pridal aj striebornú medailu na dvojnásobnej vzdialenosti – 2:54.62. V bodovom hodnotení jedenásťročných plavcov skončil na celkovom siedmom mieste s bodovým ziskom 330 bodov.

Ako sa darilo ďalším našim plavcom? Zuzana Pavlíková doplávala 400 m polohové preteky – 6:03.39 na nepopulárnej štvrtej pozícii, piata skončila v prsiach na 200 metrov a dvakrát bola na šiestom mieste v motýliku na 100 m a v krauli na 50 m. V celkovom hodnotení na týchto majstrovstvách získala 429 bodov a v kategórii jedenásťročných plavkýň jej patrila deviata priečka.

Timotej Leško dvakrát doplával na siedmom mieste – 200 m polohové preteky, 400 m voľný spôsob a v polohovke na 100 metrov a v znaku na 200 m skončil zhodne ôsmy. Dvanásťročný Boris Barica 100 m znak dohmatol piaty a na dvojnásobnej vzdialenosti skončil na deviatom mieste. Ema Borščová dvakrát atakovala šiestu pozíciu – 200 m prsia a 400 m polohové preteky. Martin Ján Vaceľ v polohovke na 400 metrov tiež doplával na šiestom mieste. Nina Trebišovská bola desiata v poradí v disciplíne 200 m motýlik. Michal Pandoš 400 m voľný spôsob zvládol na štrnástom mieste.

55 štartov humenských plavcov na týchto majstrovstvách znamenalo 44-krát zlepšenie osobných výkonov.