Odštartovala finálová séria: Chemesáci vyhrali prvý zápas na ceste za titulom!

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné zvíťazili v úvodnom finálovom stretnutí play off extraligy mužov na domácej palubovke nad VK Slávia Svidník 3:0. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už vo štvrtok 17. apríla opäť v Humennom (18:30).

Ilustračný obrázok k článku Odštartovala finálová séria: Chemesáci vyhrali prvý zápas na ceste za titulom!
Zdroj: TASR

Lepší vstup do stretnutia zaznamenali hostia zo Svidníka, ktorí vyhrávali 2:0 i 3:1. Humenčania vyrovnali na 4:4 vďaka esu Sarneckého a na prvý technický oddychový čas odchádzali za stavu 8:5. Slávia potom predviedla dobrú hru na sieti, keď dva razy zablokovala humenské útoky. Trojbodové vedenie prinavrátil Chemesu Sarnecki (13:10), no po tomto momente prišla štvorbodová šnúra hostí, na konci ktorej bol Drobňák – 13:14. Potom znova zapli na vyššie obrátky Humenčania a Jakubov smečom upravil na 20:16. Záver setu, napriek húževnatému odporu súpera, si už nenechali ujsť a po smeči Javorčíka ho získali v pomere 25:21.

Hneď v úvode druhého setu si hosťujúci celok vypracoval trojbodové vedenie, ktoré si udržal do stavu 5:8. Potom korigovali Jakubov so Sarneckým (7:8), ale Sopkov smeč, Szárazov blok a Sotákovo eso znamenalo stav 7:10. To nebolo zo strany Svidníka všetko a jeho hráči pridali ďalšie štyri body v rade – 7:14. Na rozdiel ôsmich bodov zvýšil Bucki (8:16). Pri Pavelkovom podaní dokázalo Humenné znížiť na rozdiel štyroch bodov 12:16 a Mizerákov plachtiaci servis znamenal stav 14:17. Humenských fanúšikov dostal do varu Javorčík (16:18), ale Svidničania zvládli koncovku setu (20:25) a vyrovnali sety na 1:1.

Sarnecki na začiatku tretieho setu upravil na 2:0, no hostia okamžite odpovedali rovnakou mincou. Súperi sa bodovo doťahovali, Joščák však v štrnástej výmene vrátil dvojbodové vedenie Humenčanom – 8:6. Zverenci Richarda Vlkolinského vyhrávali o dva body aj po druhom technickom oddychovom čase (16:14) a potom De Amo a Jakubov zvýšili na 18:14. Po nich Sarnecki už na 22:17 a Chemes po Joščákovom ese na záver setu (25:20) vyhrával 2:1 na sety.

Štvrté dejstvo odštartovali chybami domáci hráči čo sa prejavilo i na skóre – 1:4. Po oddychovom čase sa im podarilo vyrovnať v dvanástej výmene (6:6) a po prvý raz vyhrávali o tri neskôr – 8:7. Joščák zvýšil na 10:8, no Slávia dvoma po sebe idúcimi bodmi vyrovnala. V ďalšom priebehu znova Joščák zabezpečil dvojbodové vedenie pre Chemes (15:13), o ktoré však prišiel pri Drobňákovom servise – 15:15. Ten istý hráč naklonil misku váh na stranu Svidníka smečom cez stred siete – 16:17. Dráma pokračovala a De Amo servisom otočil na 18:17. Hosťujúci Sopko potom poslal loptu do autu, ale jeho spoluhráči zabrali na blokoch a znova boli bližšie k zisku dôležitého setu – 19:20. V dramatickom závere sa šťastie priklonilo na stranu Humenného (27:25) a Chemesáci tak získali prvý finálový bod!

ŠK Chemes Humenné – VK Slávia Svidník 3:1 (21, –20, 20, 25)

114 minút, rozhodcovia: Mokrý, Hőger, 1100 divákov.

ŠK Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Jakubov, De Amo, libero Szymczak (Bališin, Pavelka, Mlynarčík, Hriňák). Tréner: R. Vlkolinský.

Slávia: Soták, Bucki, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko, libero Vitko (Malina, Kuchárik, Labik, Hruboška). Tréner: P. Kalný.

Pozápasové vyjadrenia

Richard Vlkolinský, tréner ŠK Chemes Humenné: „Myslím si, že rozhodujúce náskoky prišli pri vstupoch do koncovky, ktoré sme si dokázali udržať do posledného setu. Svidník nám ušiel iba v druhom sete, do ktorého sme vstúpili veľmi vlažne. Bol to vyrovnaný zápas a bolo sa na čo pozerať.“

Peter Kalný, tréner Slávia Svidník: „Rozhodlo viac pokoja, umenia v závere na servise. Mali sme setbal a dostávali sa k tajbrejku, domáci zase k mečbalu. Rozhodli dve esá, teda asi dve minúty zápasu.“

Video/highlights: huste.tv

Zdroj: TASR

Odporúčame