Krimi

Odkaz humenského policajného riaditeľa: Svoju činnosť zameriame aj na toto!

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom sa obracia smerom k ľuďom a nasledujúce riadky je dobré si prečítať.

Ilustračný obrázok k článku Odkaz humenského policajného riaditeľa: Svoju činnosť zameriame aj na toto!
Zdroj: TASR

Prichádzajúce leto je podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom Mareka Lukacka obdobím, keď výrazne pribúda dopravných nehôd a to aj s tragickými následkami, pričom často sú účastníkmi takýchto nehôd tí najzraniteľnejší ako chodci, seniori, deti či cyklisti.

Toto majte na mysli…

Za zvýšenú nehodovosť v letných mesiacoch môže podľa jeho slov najmä hustejšia premávka na cestách, kde pribúda domácich i zahraničných turistov. „Ľudia sú na cestách uvoľnenejší, ich ostražitosť klesá, bývajú unavení, viac sa ponáhľajú a nedodržiavajú pravidlá cestnej premávky. Vysoké teploty spôsobujú oneskorené reakcie, dehydratáciu, preto sa veľmi ľahko môže stať nešťastie. Na cesty treba vyraziť oddýchnutý, dodržiavať pitný režim, čo samozrejme nie je alkohol. Vhodné je robiť si častejšie prestávky, vyhýbať sa hlavným cestným ťahom a zvoliť si menej frekventovanú trasu, prípadne si vytvoriť časovú rezervu,“ radí okresný policajný riaditeľ.

Ako uviedol ďalej, dlhé letné prázdniny prinášajú školákom spolu s oddychom a zábavou aj riziká a ide o dobu s najväčším počtom úrazov. „Rodičia by svojim deťom mali zopakovať zásady bezpečného správania na cestách, či už ako chodci, cyklisti, kolieskoví korčuliari či skejtbordisti,“ povedal Lukacko.

Polícia zároveň apeluje na chodcov a cyklistov, aby nosili reflexné prvky. „Vodiči, ktorí pri strete s týmito účastníkmi neutrpia také fatálne následky, by mali byť ostražití a predvídať najmä na miestach, kde možno predpokladať, že je zvýšený pohyb týchto účastníkov,“ doplnil Lukacko.

Nekompromisný postup

V letnom období policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom okrem iného svoju činnosť zamerajú predovšetkým na úseky s častými dopravnými nehodami, no aj na miesta kultúrno-spoločenských podujatí, okolie kúpalísk, letovísk, detských ihrísk či parkov. „Ich služobná činnosť bude vo veľkej miere preventívna, no pri zistení porušenia pravidiel cestnej premávky budú postupovať nekompromisne voči účastníkom cestnej premávky, ktorí sa dopustili závažného porušenia pravidiel cestnej premávky,“ uviedol Lukacko.

„Vyzývame preto všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli voči sebe tolerantní a dodržiavali pravidlá cestnej premávky, tým prispeli k bezpečnosti svojej, ako aj bezpečnosti ostatných tak, aby sa každá cesta končila v bezpečí domova,“ dodal riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Humennom.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Pozrite si pripojené video z dielne polície týkajúce sa reflexných prvkov.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie