Rôzne

Oči policajných kamier zachytili v septembri aj dievčatá vo Fontáne lásky

Ani v septembri sa príslušníci Mestskej polície v Humennom veru nenudili. Celkovo zistili až 172 priestupkov a pri niektorých z nich hrala hlavnú úlohu mládež.

Ilustračný obrázok k článku Oči policajných kamier zachytili v septembri aj dievčatá vo Fontáne lásky
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa slov náčelníka Mestskej polície Humenné Mariána Zuba, v septembri príslušníci MsP vo výkone služby zistili celkovo 172 priestupkov, pričom z uvedeného počtu bolo 87 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 1 340 eur.

Problémy s mládežou

„Ostatné priestupky boli riešené dohovorom, 2 priestupky sú v riešení a v jednom prípade bola privolaná zranenej osobe RZP, kde bola poskytnutá asistencia,“ uviedol Zub. Ten ďalej prezradil, že najviac priestupkov bolo zistených proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, a to v 108 prípadoch.

Napriek tomu, že letné prázdniny sú už minulosťou, aj mládež bola počas výkonu služby a vo väčšine prípadoch vo večerných a nočných hodinách, hlavne piatky a soboty, opakovane riešená.

„Za porušovanie VP, znečisťovanie verejných priestranstiev, rušenie nočného pokoja, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, poškodzovanie majetku, zdržiavanie sa na detských ihriskách, výtržnosti v okolí barov a diskoték,“ priblížil náčelník MsP.

Dievčatá vo fontáne

Keďže prichádza jesenné obdobie a s tým spojené upratovanie v záhradách, naďalej boli podľa jeho ďalších slov občania upozorňovaní a riešení za vypaľovanie lístia, konárov a iného materiálu na svojich pozemkoch a znečisťovanie životného prostredia.

„Neustále monitorujeme okolie novej stavby – budovy Komunitného centra,“ poznamenal M. Zub. Kontroly hliadok boli zamerané aj na ukončenie prevádzkovania letných terás k 15. a 30. septembru 2019.

„Cez kamerový systém boli taktiež zisťované priestupky, napr. v nedeľu 1. septembra 2019 pohyb troch dievčat vo vnútri Fontány lásky na pešej zóne,“ poukázal na kurióznejší prípad náčelník.

Posilnený výkon služby hliadkami MsP bol hlavne počas konania Dní mesta Humenné a Humenského jarmoku v dňoch 13. – 15. septembra 2019, kde zabezpečovali verejný poriadok a plnili ďalšie úlohy podľa pokynov a bezpečnostnej situácie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už túto fotogalériu? Archívne fotky Humenného zo 70. rokov. Pocestujte v čase…

Nenechajte si ich ujsť: Fotky zo 70. rokov, v hlavnej úlohe Humenné
8
Galéria
Zdroj: Okresný úrad Humenné

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie