Tomáš Šuhajda Futbal

O výsledkoch aj o zmenách v tíme: ROZHOVOR s manažérom FK Humenné V. Vasilenkom

FK Humenné odohralo uplynulý víkend svoj posledný zápas pred zimnou prestávkou. S FK Poprad B sa rozišlo bezgólovou remízou.

Ilustračný obrázok k článku O výsledkoch aj o zmenách v tíme: ROZHOVOR s manažérom FK Humenné V. Vasilenkom
Zdroj: Dnes24.sk

V lete odštartovala nová treťoligová sezóna aj s Futbalovým klubom Humenné, ktorý pred jej začiatkom výrazne zmenil svoju tvár. Nové vedenie klubu sa snažilo vybudovať silné mužstvo, ktoré bude bojovať o vrchné priečky.

Dnes sme už v polovici sezóny, FK Humenné ukončilo jesennú časť na štvrtom mieste. Ako vníma účinkovanie tímu jeho manažér Vladimír Vasilenko?

17 zápasov, 36 bodov, 4. priečka po jesennej časti. Spokojnosť alebo boli vyššie očakávania?

Na začiatku nového ročníka sa mužstvo doplnilo o skúsených, ale aj mladých šikovných futbalistov. Prišiel nový tréner, príprava bola výsledkovo, ale aj herne fantastická, no konečné umiestnenie po jesennej časti je pre nás sklamaním. Určite sme chceli okupovať vyššie priečky, resp. mať menšiu bodovú stratu na lídra tretej ligy. Odstup je sedem bodov, takže s takýmto javom spokojnosť v klube určite nie je.

Spolu s Vranovom je Humenné doposiaľ najmenej inkasujúcim celkom. Sú to len čísla alebo je zatiaľ defenzíva tou silnejšou zložkou hernej činnosti tímu?

Je pravdou, že sme inkasovali najmenej gólov, defenzíva stála počas jesene na pevných nohách, aj keď treba povedať, že zopár gólov, ktoré sme dostali boli z kategórie lacných.

Po 15 zápasoch došlo k odvolaniu trénera P. Košudu a tím dočasne prebral jeho asistent Štefan Tomčák. Ako to aktuálne vyzerá s trénerským postom do jarnej časti?

Keďže herne, ale aj výsledkovo to ku koncu súťaže nebolo ono, tak správna rada FK Humenné pristúpila k nepopulárnemu kroku odvolať hlavného trénera. Mužstva sa ujal asistent Tomčák, ktorý bol poverený viesť A mužstvo do konca jesennej časti. Trénerská otázka je aj po skončení prvej polovice súťažného ročníka stále otvorená. Uvidíme čo prinesie najbližšie obdobie.

Dôjde počas zimnej prestávky k nejakým hráčskym pohybom v šatni?

Určite dôjde k aj k zmenám v kádri, no to kto z kádra odíde, rozhodne až prípadne nový tréner. Odchod z klubu už v predstihu avizoval Patrik Košuda.

Tabuľku po jesennej časti vedie Tatran Prešov, druhé sú Lipany, tretí Vranov. Kde je podľa vášho subjektívneho názoru najväčšia hráčska kvalita?

Osobne si myslím, že aktuálne je TOP mužstvom tretej ligy Tatran Prešov. Lipany majú taktiež skvelú formu, no kvalita hráčskeho kádra je jednoznačne lepšia v prešovskom Tatrane.

Bude počas zimnej prípravy už plne k dispozícii pre klub aj tréningové ihrisko s umelou trávou?

Práce na umelej tráve v týchto dňoch finišujú, tak verím, že ju čoskoro budú môcť využívať všetky vekové kategórie FK Humenné ako aj mužstva z blízkeho okolia.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste túto fotogalériu? Aj takéto bolo Humenné pred 40 rokmi.

Fotky spred 40 rokov vyvolávajú plno spomienok: Aj takéto bolo kedysi Humenné
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie