Nový školský rok sa začal: Slová humenského šéfa polície adresované najmä rodičom!

Nový školský rok je už tu a v tejto súvislosti riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom apeluje na ľudí a špeciálne na rodičov.

Ilustračný obrázok k článku Nový školský rok sa začal: Slová humenského šéfa polície adresované najmä rodičom!
Zdroj: TASR

Nový školský rok prináša podľa humenskej polície na cesty nielen vyššie počty účastníkov premávky, ale s jesenným obdobím aj zmenu počasia a s tým spojené zvýšenie riziká vzniku dopravných nehôd a kolízií.

„Dni budú kratšie, cesty mokré a šmykľavé, opäť pribudnú ranné hmly a treba sa postupne pripraviť na zníženú viditeľnosť. Po bezstarostnej letnej jazde sa musia sťaženým podmienkam prispôsobiť všetci účastníci cestnej premávky. Viac ako inokedy bude potrebná zvýšená opatrnosť, aby nedochádzalo k zbytočným nehodám a úmrtiam,“ upozorňuje riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Humennom Marek Lukacko.

Bezpečnosť detí je podľa jeho slov prvoradá. „Rodičia by mali vždy myslieť na to, že to, čo deti uvidia, to opakujú a učia sa od nich. Deti treba viesť k tomu, aby sa v cestnej premávke správali zodpovedne a uvážlivo,“ poznamenal M. Lukacko.

Zdôraznil, že pri prechádzaní cez cestu sa treba dôkladne presvedčiť, či je to bezpečné. Tam kde je semafor, prechádzať na zelený signál, tam kde nie je, použiť nadchod či podchod. Kde nie je ani ten, prejsť cez cestu čo najkratšou kolmou trasou a čo najrýchlejšie.

„Treba myslieť aj na dostatočné označenie detí a ich školských tašiek reflexnými prvkami. Upozorniť ich, že počúvanie hlasnej hudby cez slúchadlá pripojené na mobil, či podobné prehrávacie zariadenia, je pri prechádzaní cez cestu mimoriadne nebezpečné, preto by ich ani nemali používať,“ doplnil policajný riaditeľ.

Na záver vyzval všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli tolerantní a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky prispeli k bezpečnosti svojej a aj bezpečnosti ostatných.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk