Nové rozloženie síl humenského zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?

Niektorí poslaneckí kandidáti šli do boja ako nezávislí, väčšina však stavila na podporu politických strán či koalícií. Pozrite, ako si Humenčania v komunálnych voľbách vyskladali svoje nové zastupiteľstvo.

Tomáš Šuhajda
Ilustračný obrázok k článku Nové rozloženie síl humenského zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?
Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu sme si okrem primátora vybrali aj 24 poslancov do mestského zastupiteľstva. Medzi 157 kandidátmi sa objavovali nominanti rôznych politických strán či koalícií. Veľkú časť tvorili aj nezávislí kandidáti, no z tých sa do humenského parlamentu nedostal ani jeden.

Stranou, s ktorej podporou sa do zastupiteľstva prebojovalo najviac kandidátov, je suverénne SMER-SD. V humenskom zastupiteľstve bude sedieť až 12 jej nominantov. Po dvoch nominantov budú mať strany KDH, Strana občianskej ľavice a koalícia NÁŠ KRAJ, SNS. Strany s jedným poslancom budú ÚSVIT, KSS, Strana TIP, Strana demokratickej ľavice, Strana práce a koalícia SIEŤ, SDKÚ-DS.

SMER-SD: Andrej Semanco, Jana Andruchová, Ondrej Múdry, Gabriela Želizňáková, Iveta Gajdošová, Milan Kulik, Michal Druga, Ján Ferko, Dušan Sukovský, Radovan Chovanec, Štefánia Dančiková, Pavol Lopanič

KDH: Michal Babin, Jozef Mocák

Strana občianskej ľavice: Mária Cehelská, Juraj Vaňo

Koalícia NÁŠ KRAJ, SNS: Peter Sinaj, Ján Voloch

Koalícia SIEŤ, SDKÚ-DS: Jozef Babják

ÚSVIT: Ivan Hopta

KSS: Anna Sotáková

Strana TIP: Alena Židová

Strana demokratickej ľavice: Darina Barančíková

Strana práce: Miloš Meričko

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk