Správy

Nové ohnisko nákazy: COVID-19 potvrdili v domove pre seniorov v Medzilaborciach

V zariadení sú nakazení klienti aj zamestnanci. Ako sú na tom seniori?

Ilustračný obrázok k článku Nové ohnisko nákazy: COVID-19 potvrdili v domove pre seniorov v Medzilaborciach
Zdroj: TASR/AP

V mestskom zariadení pre seniorov Kamjana v Medzilaborciach potvrdili nový koronavírus takmer u polovice klientov. Pozitívne testovaných bolo aj sedem z 19 zamestnancov zariadenia.

Potvrdil to riaditeľ Kamjany Andrej Dribňak. Na prípad upozornila televízia JOJ. „Máme 19 pozitívne testovaných klientov a sedem zamestnancov, opatrovateľky a jednu zdravotnú sestru,“ povedal Dribňak.

Klientov, ako aj zamestnancov na základe výsledkov testov rozdelili do dvoch skupín, pričom sa pozitívne testovaní zamestnanci starajú o pozitívne testovaných klientov. Aj keď sú klienti, ktorých vek sa pohybuje okolo 80 rokov a majú mnohé diagnózy, podľa riaditeľa zatiaľ bezpríznakoví, obavy o ich zdravotný stav personál vzhľadom na ich pokročilý vek má.

Budú chýbať zamestnanci?

Spomedzi personálu zostala doma len jedna zamestnankyňa, keďže sa u nej vyskytli zvýšené teploty. Či si s počtom zamestnancov bude vedieť zariadenie vystačiť aj v budúcnosti, Dribňak s istotou povedať nevedel. „Sú obavy. Niektorí môžu odmietnuť prísť do práce. Zatiaľ sa také nestalo, ale nevieme, čo bude ďalej,“ uviedol.

Pôvod nákazy v zariadení nepoznajú, okres Medzilaborce bol donedávna jedným s najmenším výskytom pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus. Podľa Dribňaka to môže súvisieť s mobilitou miestneho obyvateľstva za prácou. „Zrejme sme v takej situácii, že sa to už nedá dohľadať,“ dodal.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie