Nezastavili ich ani silní Sabinovčania: Štvrté víťazstvo MHK Humenné v rade!

Cez víkend nastúpili hokejisti MHK Humenné proti silnému súperovi - HK Sabinov. Duel ukončili rovnako ako tri predchádzajúce, víťazstvom.

Ilustračný obrázok k článku Nezastavili ich ani silní Sabinovčania: Štvrté víťazstvo MHK Humenné v rade!
Zdroj: MHK Humenné

Vzhľadom na silu oboch súperov bol rozhodujúci začiatok zápasu. Ten lepšie zvládli Humenčania, ktorí hneď v úvode prvej tretiny demonštrovali svoju odhodlanosť vyhrať a po asistencii Martina Tkáča dával Milan Mach prvý gól zápasu. O pár minút asistoval Martin Tkáč opäť, aj s Richardom Šechným, aby Maroš Žemba mohol vo svojom prvom zápase v drese MHK Humenné premeniť túto príležitosť na druhý gól.

Koniec prvej tretiny hrali Humenčania v oslabení 5 na 3, ale aj vďaka výborným zásahom brankárskej jednotky, Tomáša Petra, ktorý mužstvo podržal vo všetkých doterajších zápasoch, odchádzali z ľadu so skóre 0:3, čo Sabinovčanov rozladilo. Tretí gól prvej tretiny dával Filip Vaško, asistovali mu Rišo Šechný a kapitán Jaro Kmiť. Po druhej tretine Humenné vyhrávalo 0:5 vďaka gólom Vladimíra Čopáka (asistencia Tkáč, Vaško) a Richarda Šechného (asistencia Kmiť).

Tretia tretina mala správny športový náboj vyburcovaný športovými emóciami. V 11. minúte poslednej tretiny korigoval výsledok zápasu Anton Goffa na 1:5 po asistencii Pavlovského a Hopkoviča.

Humenné tak v úvode sezóny vyšlo víťazne už zo štvrtého duelu po sebe. Bez prehry je okrem humenského klubu už len HK Brezno. Nasledujúci zápas odohrajú hokejisti MHK Humenné v sobotu 12. októbra v Bardejove.

Informácie zo zápasu pre spravodajský portál Humenné 24 poskytol MHK Humenné.