Volejbal

Neuveriteľná postupnosť: Volejbalisti ŠK Chemes sú v párnom roku vždy šampiónmi!

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné po dvoch rokoch znovu získali extraligový titul, keď vo finálovej sérii zdolali Sláviu Svidník. Humenčania tým udržali zaujímavú postupnosť, keďže vyhrávať v párnom roku sa im darí pravidelne od roku 2008.

Ilustračný obrázok k článku Neuveriteľná postupnosť: Volejbalisti ŠK Chemes sú v párnom roku vždy šampiónmi!
Zdroj: TASR

Finálová séria volejbalovej extraligy nemala dlhé trvanie. Favorizovaní hráči Chemesu Humenné zvíťazili nad Svidníkom 4:0 na zápasy a získali štvrtý extraligový titul v histórii.

Od roku 2008 platí, že Humenčania sa z titulu radujú vždy v párnom roku. Extraligovými šampiónmi sa stali aj v rokoch 2008, 2010 a 2012. „Takúto otázku som dostal už pred finále. Pre klub to však nie je podstatné. Jednoducho to vyšlo opäť na tento rok a sme šťastní, že sme opäť zvíťazili,“ poznamenal k štatistickej zaujímavosti tréner Chemesu Richard Vlkolinský.

Jeho zverenci dominovali vo všetkých štyroch finálových zápasoch a vždy výsledkom 3:1 na sety. Majstrovský titul napokon získali na palubovke Svidníka.

„Pred sezónou sme sa netajili, že chceme ísť po najvyšších cieľoch. Išli sme tvrdo za tým a preto aj došlo k výmene hráčov. Cesta za titulom nebola ľahká, hoci sme mali niekoľko sérií s výsledkom 4:0. Aj Svidník sa prezentoval kvalitným volejbalom a trvám na tom, že vo finále boli dve mužstvá, ktoré si to najviac zaslúžili,“ zložil tréner Vlkolinský poklonu obom finalistom.

Humenčania triumfom v extralige zakončili úspešnú sezónu, v ktorej sa tešili aj z prvenstva v Slovenskom pohári.

ŠK Chemes majster SR, 4. finále (2)
10
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie