Basketbal

Humenskí basketbalisti odohrali zápas na palubovke Rožnavy, ktorá bola v minulej sezóne ešte prvoligová. Kadeti cestovali na dvojzápas do Prešova. Žiaľ, ani muži ani kadeti 1.BK Humenné neboli vo svojich náročných zápasoch úspešní. Čítajte viac!

Ilustračný obrázok k článku Neúspešný víkend humenského basketbalu: Áčko prehralo v Rožňave, kadeti nestačili na Prešovčanov

BK ŠPD Rožňava – 1.BK Humenné 82 : 61 (22:21, 16:9, 20:18, 24:13)

Zostava a body za Humenné: Boršč 21, Kusko 13, Dzurovej 13, Babjak Michal 4, Sokyra 4, Petrik 2, Jurčišin 2, Babjak Martin, Lošak, Burič

Humenčania cestovali k súperovi, ktorý ešte v minulej sezóne hral celoslovenskú prvú ligu. Zápas aj napriek predsavzatiam začali nekoncentrovane a po dvoch trojkách prehrávali 6:0, no napriek tomu so súperom držali krok aj vďaka Borščovi, ktorý zaznamenal v prvej štvrtine 12 bodov.

Trojka z polovice ihriska v poslednej sekunde…

Vyrovnaný zápas pokračoval až do tretej štvrtiny, v ktorej za hostí zaznamenal dve trojky Dzurovej a jednu Kusko. V poslednej sekunde štvrtiny za zvuku sirény však aj domáci trafili šťastnú trojku z polovice ihriska a rozdiel bol pred poslednou časťou hry desať bodov.

Žiacke chyby

Na jej začiatku však Lošak nepremenil štyri trestné hody za sebou a domáci si vypracovali rozhodujúci náskok. V humenských radoch nastal v útočnej fáze zmätok a po ďalších chybách v obrane, ktoré by sa nemali stávať ani žiakom, zápas zaslúžene prehrali.

Kadeti v Prešove

ŠKM Akademik Prešov – 1. BK Humenné 116 : 43 (34:7,30:14,2­2:6,30:16)

Strelci za Humenné: Tkáč 9, Bednárik 6, Feigl 6, Vohar 5, Gavaľa 5, Bilec 5, Kapko 5, Reby 2

ŠKM Akademik Prešov – 1. BK Humenné 102:43, (26:3, 19:10, 33:13, 24:17)

Strelci za Humenné: Tkáč 12, Bilec 6, Gavaľa 6, Bilec 6, Vohar 5, Bednárik 4, Reby 4, Kapko 2, Feigl 2

V obidvoch zápasoch si hostia nevedeli poradiť s agresívnou celoplošnou osobnou obranou Prešovčanov. Hlavne po chybách v rozohrávke a následných rýchlych protiútokoch, bodovali domáci hráči.

Aj v úspešnosti streľby zo stredných vzdialeností boli na tom prešovskí kadeti lepšie. V hre Humenčanov boli tiež pekné basketbalové momenty. No na vyrovnané zápasy to tentoraz nestačilo.

Zdroj: 1.BK Humenné