Tomáš Šuhajda Iné športy

Neskutočná bilancia humenských plavcov na pretekoch v Poľsku: Domov si priniesli 50 medailí

V dňoch 7. a 8. júna sa v poľskom meste Debica uskutočnili preteky v 50m bazéne. Zúčastnilo sa ich aj 26 našich plavcov, ktorí si priviezli pohár pre celkových víťazov v medailovej bilancii so ziskom 50 medailí.

Ilustračný obrázok k článku Neskutočná bilancia humenských plavcov na pretekoch v Poľsku: Domov si priniesli 50 medailí
Zdroj: Dnes24.sk

Na pretekoch s názvom Wiosenne Mistrzostwa MKP BOBRY Dębica štartovalo 32 plaveckých klubov z Poľska a 3 kluby zo Slovenska. Plavecký klub Chemes Humenné reprezentovalo 26 plavcov. Dokopy 50 medailí – 17 zlatých, 15 strieborných a 18 bronzových hovorí za všetko. Okrem toho musíme započítať aj 7-krát umiestnenie do šiesteho miesta v dvojboji, z toho dve prvé a jedno druhé miesto a 96 osobných rekordov.

Najúspešnejšie tieto plavkyne

Medzi najúspešnejších plavcov patrila Lenka Melničáková so ziskom šiestich zlatých medailí a prvenstvom v dvojboji v kategórii C (10-roční), Sarah Čajbíková v tej istej kategórii so ziskom 4 medailí a druhým miestom v dvojboji, v kategórii B (11 a 12 roční) dominovali Terézia Terifajová s 5 medailami a najmä Lea Diničová, ktorá šesťkrát vystúpila na najvyšší stupienok za individuálne disciplíny, 1. miesto získala aj v dvojboji v kategórii 11-ročných.

Zdroj, foto: PK Chemes Humenné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie