Správy

Nemocnica v Humennom opäť zaviedla triedenie pacientov

Centrálnu triáž musí podstúpiť každý, kto prichádza do areálu zdravotníckeho zariadenia.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Humennom opäť zaviedla triedenie pacientov
Zdroj: DFNsP Banská Bystrica

Do jednotlivých pavilónov Nemocnice Andreja Leňa v Humennom sa dostanú len ľudia so zeleným náramkom, zdravotnícke zariadenie zaviedlo centrálnu triáž. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Centrálnym triedením pred vstupom do pavilónov humenského lôžkového zdravotníckeho zariadenia prechádzajú nielen pacienti, ale aj ich sprievod. Triáž v nemocnici vykonávajú aj vtedy, keď sa chce pacient na vyšetrenie objednať či si ide vyzdvihnúť výsledky.

Dostanete náramok

Súčasťou vstupného triedenia je meranie telesnej teploty a zodpovedanie série otázok. Na základe toho určí zdravotník ďalší postup. Výstupom z triáže je označenie pacienta náramkom. Zelený umožňuje pokračovať v štandardnom režime na ambulanciu alebo oddelenie, držiteľov červeného nasmerujú na infektologickú ambulanciu. Urgentné stavy zdravotníci triážujú priamo na cieľových pracoviskách.

„Centrálna triáž pacientov sa uskutočňuje každý pracovný deň v čase od 6.00 do 18.00 hod.,“ uviedla Fedáková. Mimo tohto času sa takisto vykonáva na jednotlivých pracoviskách.

Upravili odberné miesto

Ako uviedla Fedáková, zmenu podstúpilo aj humenské mobilné odberové miesto, ktoré pripravili na zimné obdobie. Príprava na zimu predstavovala vybudovanie prístrešku a ohradenie okolia plexisklom. Prostredníctvom zábran sa tiež vyhradil priestor pre peších pacientov. „V rámci mobilného odberového miesta sa uskutočnilo už 5 600 odberov,“ dodala Fedáková.

Testovanie na nový koronavírus realizujú v humenskej nemocnici každý pondelok, stredu, štvrtok a piatok v čase od 8.00 do 11.00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Svet zdravia
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie