Rôzne

Na Podskalke vyrastie nová budova MŠ: Stavenisko je už odovzdané

Mesto Humenné získalo nenávratný finančný príspevok na výstavbu novej budovy Materskej školy v osade Podskalka. Hrubá stavba by mala byť hotová do konca roka.

Ilustračný obrázok k článku Na Podskalke vyrastie nová budova MŠ: Stavenisko je už odovzdané
Zdroj: TASR

V stredu 11. septembra zástupcovia humenskej radnice odovzdali stavenisko pre výstavbu novej budovy MŠ realizátorovi, firme Brenstav s.r.o. Cena za zhotovenie predmetnej stavby predstavuje 291 462,51 eur, vrátane DPH. Výška nenávratného finančného príspevku je v tomto prípade 259 350 eur. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

„V rámci výstavby novej budovy sa uskutočnia všetky zemné práce, úpravy povrchov, tepelné izolácie, elektroinštalácia, zdravotechnika, tesárske, stolárske a klampiarske práce, montáže potrubí, maľby, obklady, či podlahy,“ ozrejmila Dochánová.

Projekt podľa jej ďalších slov rieši výstavbu samostatného objektu materskej školy, ktorý bude stavebne nezávislý od pôvodného objektu budovy, ktorá v súčasnosti slúži pre potreby ZŠ s MŠ.

„Zrealizovaním projektu sa zlepšia materiálno-technické podmienky pre výchovno-vzdelávací proces s nadväznosťou na zvýšenie existujúcej kapacity materskej školy z 24 na plánovaných 42 detí, ktoré všetky patria medzi príslušníkov MRK,“ uviedla Dochánová.

Ako sa vyjadril riaditeľ MŠ a ZŠ Podskalka Norbert Koscelník, v budúcom školskom roku tak budú môcť začleniť do vzdelávacieho procesu aj 3–4 ročné deti. „Projekt vznikol na základe požiadaviek občanov, aby sme zapojili do výchovno-vzdelávacieho procesu aj tie mladšie deti. Tento projekt pomôže aj základnej škole, pretože zatiaľ máme nultý, 1. a 2. ročník a budeme môcť rozšíriť až na tretí ročník a možno v budúcnosti ucelíme celé primárne vzdelávanie,“ povedal Koscelník.

Dochánová doplnila, že zvýšením kapacity MŠ Podskalka vznikne niekoľko nových pracovných miest, konkrétne 2 v materskej škole, 2 v základnej škole a 1 miesto pre hospodársko-technického pracovníka.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste toto video? Takto to vyzeralo na Dni sv. Huberta v Humennom.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie