Šport

Na Námestí slobody sa zišlo vyše 150 bežcov: Časy im merala špeciálna technológia

Predškoláci, školáci, dorastenci, juniori aj dospelí vrátane žien. Na štart bežeckého Andritz Cupu sa postavilo spolu vyše 150 bežcov.

Ilustračný obrázok k článku Na Námestí slobody sa zišlo vyše 150 bežcov: Časy im merala špeciálna technológia
Zdroj: MsÚ Humenné

V nedeľu sa v Humennom uskutočnil ďalší ročník bežeckých pretekov Andritz Cup na Námestí slobody. Organizátorom tohto každoročného behu je 1. Atletický klub Humenné. Tento rok sa ho zúčastnilo vyše 150 bežcov. Spravodajský portál Humenné 24 informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Súťažilo sa v kategóriách predškoláci, základné školy 1. – 9. ročník, dorastenci, juniori, dospelí a ženy. „Každá z kategórií bola dĺžkou trate prispôsobená veku (200 – 400 – 600 – 800 – 1000 – 5000 m). Najdlhšou traťou bol 5 km beh okolo celého námestia pre dospelých súťažiacich,“ uviedla Dochánová s tým, že na prvom mieste v tejto kategórii sa umiestnil s časom 17:39.2 Pavol Chomanič, za ním preteky dokončili Dominik Sopko a Michal Ivančo.

„Všetci zúčastnení dostali za účasť medailu a tričko, pre dorastencov a juniorov boli pripravené aj poháre a dospelí si odniesli finančnú cenu,“ prezradila ďalej M. Dochánová. Dodala, že pre správne meranie času každého jedného bežca bola použitá špeciálna elektronická technológia, ktorú mali pripevnenú na tele.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie