Samospráva

Na Mestskom úrade v Humennom sa chystajú veľké zmeny! Čoho sa budú týkať?

Na humenskom mestskom úrade plánujú zmenu organizačného poriadku. Platiť začne od 20. júna. Zníži sa napríklad počet odborov, zároveň však pribudnú nové...

Ilustračný obrázok k článku Na Mestskom úrade v Humennom sa chystajú veľké zmeny! Čoho sa budú týkať?
Zdroj: Dnes24.sk

„Dôvodom prípravy nového organizačného poriadku je zosúladenie s platnou legislatívou a zmenami v nej, ktoré sa udiali od času schválenia pôvodného organizačného poriadku, ktorý platil od 13. júna 2011, v zmysle dvoch následných doplnkov. Ďalším dôvodom je zmena štatutárneho zástupcu oprávneného vydať organizačný poriadok,“ informoval o tom tlačový referát mesta.

Cieľom zmien je podľa neho racionalizácia v súčasnosti platnej štruktúry organizačných útvarov a zároveň zvýšenie efektívnosti práce zamestnancov mesta. Počet súčasných 11 odborov sa zníži na sedem. „V novej organizačnej štruktúre sú zahrnuté všetky odbory a referáty mestského úradu a všetky organizácie zriadené mestom, ktoré nemajú právnu subjektivitu a organizačne priamo spadajú pod mestský úrad, lebo doteraz neboli súčasťou platnej organizačnej štruktúry,“ vysvetlil referát.

Novým odborom v rámci zmeny je komunitné centrum, ktoré sa odobruje na základe schváleného národného projektu a povolenia na poskytovanie sociálnej služby v takomto centre. Náklady naň budú podľa tlačového referátu financované v plnej výške z rozpočtu Európskej únie a štátneho rozpočtu SR. Novými sú aj referát projektu smart city a referát mládeže a tretieho sektora.

„Do organizácie sú ďalej zahrnutí aj zamestnanci, ktorí pracujú ako profesionálne opatrovateľky, a zamestnanci pracujúci na pozíciách, ktoré sú zriadené na základe projektov miestnych občianskych poriadkových služieb a projektu terénnych pracovníkov, respektíve terénnej práce,“ ozrejmil tlačový referát s tým, že tieto pozície v doteraz platnom organizačnom poriadku neboli zahrnuté, aj keď reálne existovali.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste ho už? Obzrite si obnovený humenský parčík prostredníctvom tejto fotogalérie.

Humenský parčík na fotkách: Už ste ho videli v novom šate?
15
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie