Veronika Hunyadiová Samospráva

Na humenskom futbalovom štadióne bude opäť stavebný ruch. Čo radnica chystá?

Mesto Humenné sa pustilo do dvoch nových projektov. Pomôcť majú aj životnému prostrediu.

Ilustračný obrázok k článku Na humenskom futbalovom štadióne bude opäť stavebný ruch. Čo radnica chystá?
Zdroj: Dnes24.sk

Humenská radnica sa pustila do projektu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. V areáli futbalového štadióna sa v rámci neho vybuduje vodozádržné zariadenie (zberná nádrž na dažďovú vodu) a rozšíria parkovacie plochy. Informuje o tom tlačový referát mestského úradu.

V súčasnosti je dažďová voda zo strechy prevádzkovej budovy odvádzaná do kanalizácie. Po novom bude slúžiť pre umelý trávnik. „Vybuduje sa železobetónová nádrž v objeme 210 metrov kubických vody. Dažďová voda bude zo strechy odvádzaná priamo do nádrže. Využívať sa bude na chladenie umelého trávnika počas sezóny," priblížil Slavomír Jančík z Odboru koncepcie a rozvoja mesta.

V zimných mesiacoch budú nádrže odstavené, voda sa zo systému vypustí, aby sa predišlo zamrznutiu trysiek a potrubia.

Nové parkovisko

Stavenisko je odovzdané zhotoviteľovi. Súčasťou projektu je vybudovanie spevnených plôch pri futbalovom ihrisku od železničnej koľaje. Celková odstavná plocha bude 1 278 metrov štvorcových, čo znamená 90 miest pre osobné vozidlá. Sedem miest bude vyhradených pre imobilných návštevníkov. Parkovacia plocha budú vytvorená z polovegetačných tvárnic.

„Odstavné plochy budú dopĺňať zelené ostrovčeky a pás zelene tvorený stromami, ktoré zabezpečia lepšiu mikroklímu areálu a tiež odvod dažďovej vody," doplnil Slavomír Jančík. Stavba s rozpočtovým nákladom viac ako 265 700 eur by mala byť dokončená do šiestich mesiacov.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie