Aktualizované Krimi

FOTO: V Strážskom sa zrútila časť mosta, je neprejazdný!

Dnes dopoludnia sa v Strážskom zrútila časť mosta vedúceho do časti Krivošťany.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Strážskom sa zrútila časť mosta, je neprejazdný!
5
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

Pri páde časti chodníka na moste nad riekou Laborec medzi Strážskym (okres Michalovce) a mestskou časťou Krivošťany sa podľa policajných informácií nikto nezranil.

„Našťastie sa nikto v tejto časti mosta nenachádzal,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová

Polícia podľa jej slov dala príkaz na úplnú uzávierku mosta a o jeho ďalšej budúcnosti rozhodne statik. „Obchádzka vedie cez mesto Michalovce,“ doplnila policajná hovortkyňa.

Ako uviedol primátor mesta Vladimír Dunajčák, o tom, že sa s mostom niečo deje, ho prišiel v pondelok ráno na mestský úrad informovať jeden z obyvateľov. Most sa mal prehýbať.

„Ja som za krátku chvíľu prišiel na most s prednostom. Videli sme, aj ako laici, že je to pomerne vážne. Snažili sme sa spojiť s Košickým samosprávnym krajom, nedarilo sa nám. Tak sme sa spojili so Slovenskou správou ciest, ktorá promptne, dá sa povedať, poslala človeka s tým, že povedala, že sem musí prísť mostár, aby sa k tomu vyjadril,“ doplnil s tým, že o spadnutí časti mosta pod chodníkom sa dozvedel o 10:50 hod.

K nehode má podľa jeho slov v popoludňajších hodinách zasadnúť krízový štáb. Ako však poznamenal, všetko nasvedčuje tomu, že most „nejaký čas“ prejazdný nebude.

Pozrite si v pripojenej galérii fotky z miesta.

FOTO z miesta: V Strážskom sa zrútila časť mosta!
5
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie