Iné športy

37 nádejných tenistov do 10 rokov z celého Slovenska sa stretlo na turnaji v Banskej Bystrici. Nechýbal medzi nimi ani humenský talent Sebastián Minich. A jeho výsledok? Celoslovenský turnaj vyhral.

Ilustračný obrázok k článku Mladučký tenisový talent z Humenného valcuje: Sebastián vyhral celoslovenský turnaj

Cez víkend sa uskutočnil v Banskej Bystrici záverečný celoslovenský turnaj BASELINE CUP vekovej kategórie do 10 rokov. Prihlásených bolo 37 detí z celého Slovenska, medzi nimi aj náš Sebastián Minich, ktorý chcel nadviazať na augustové prvenstvo v Košiciach. To sa mu podarilo. Spomedzi 37 hráčov bol Sebastián najlepší.

Úvodné kolá sa hrali v skupinách, kde postúpil medzi 8 najlepších. Vo štvrťfinále si Sebastián poradil so súperom a vyhral 6:1. V daždivom dramatickom semifinále bol výsledok veľmi tesný, ale aj napriek húževnatosti súpera Olivera Pivníka vyhral náš tenista 7:5. Vo finálovom zápase rozhodol siedmy gem na 4:3. Od tohto stavu nedovolil súperovi uhrať ani jeden gem a vyhral nad Jakubom Chovancom 6:3.

zdroj, foto: tenishe.com