Iné športy

Mladí plavci PK Chemes na pretekoch: Najúspešnejšia Noemi priviezla 4 zlaté

Humenskí najmladší 8 až 11 roční plavci vycestovali na Spiš, kde sa stretli s ďalšími rovesníkmi z východu. Ako sa im darilo v záverečnom kole Slovenského pohára?

Ilustračný obrázok k článku Mladí plavci PK Chemes na pretekoch: Najúspešnejšia Noemi priviezla 4 zlaté
Zdroj: PK Chemes Humenné

Na pretekoch v 25 metrovom bazéne sa postavilo na štart celkom 108 plavcov (54 chlapcov a 54 dievčat) z ôsmich plaveckých klubov. Tréneri Plaveckého klubu Chemes Humenné Anton Bača a Jozef Luksaj mali pri sebe 10 chlapcov a 11 dievčat.

Najúspešnejšou humenskou plavkyňou na týchto pretekoch bola deväťročná Noemi Daňová, ktorá obsadila štyrikrát prvé miesto – 50m prsia, 50m motýlik, 100m polohové preteky,  200m polohové preteky a raz doplávala druhá – 50m znak.

Oliver Sabadoš bol trikrát prvý – 50m znak, 50m motýlik, 25m prsia a trikrát druhý – 50m kraul, 50m prsia, 100m polohové preteky. Hana Mydlová skončila štvrtá v znaku na 50m a Tomáš Biľo v prsiach na 50m. Nina Regulová si vyplávala piate miesto v motýliku na 50m a Vanesa Vagaská v tej istej disciplíne dohmatla šiesta. Petra Grešová bola v znaku na 50m siedma a Beatrice Crea v polohovke na 100m deviata. Osemročný Samuel Chalupka v znaku na 50m doplával na piatej pozícii.

V kategórií desaťročných Gabriel Gabrík potešil troma prvenstvami – 50m znak, 100m polohové preteky, 200m polohové preteky a dvoma druhými miestami – 50m kraul a 50m motýlik. Laura Ovšanyová bola na prvom mieste v znaku na 100m, dvakrát bola na druhom – 100m kraul, 100m motýlik a trikrát na treťom mieste 100m prsia, 100 a 200m polohové preteky. Šimon Račko zvíťazil raz – 50m prsia, dvakrát doplával druhý – 100 a 200m polohové preteky, tiež dvakrát tretí – 50m znak a 50m motýlik. Darilo sa Dominike Vasiľkovej, dvakrát bola druhá – 100m znak, 100m prsia a dvakrát tretia – 100m kraul a 100m motýlik. Podobne doplával Filip Luksaj, dvakrát druhý – 50m znak, 50m prsia a dva razy tretí – 100 a 200m polohové preteky. Sophia Sotáková 100m znak a 100m motýlik dohmatla na štvrtej pozícií a Eva Onderišinová tie isté disciplíny doplávala na piatom mieste. Nadja Katkovčin sa tešila dvakrát: 50m znak – druhá, 50m motýlik – tretia. Slavomír Bobaľa kraul na 100m zvládol na štvrtom mieste, Jakub Čajbik motýlika 50m na piatom a Slavomír Baziľak 50m znak a 50m motýlik na deviatom mieste. Jedenásťročnému Nikolasovi Jevičovi dva razy namerali štvrtý čas v poradí – 100m prsia, 200m polohové preteky.

Po návrate domov sa mohlo bilancovať. Zo 117 štartov na pretekoch si Humenčania vylepšili osobné rekordy v 64 prípadoch.

Portál Humenné 24 informoval PK Chemes Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste ich už? Fotky zo 70. rokov, v hlavnej úlohe Humenné.

Nenechajte si ich ujsť: Fotky zo 70. rokov, v hlavnej úlohe Humenné