Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  26 °C
Iné športy

Mladá humenská plavkyňa reprezentovala Slovensko: Sarah si vyplávala nové osobné rekordy

Trinásťročná plavkyňa Plaveckého klubu Chemes Humenné Sarah Čajbiková obliekla prvýkrát reprezentačné tričko v štvorstretnutí juniorov Maďarska, Česka, Poľska a Slovenska, ktoré sa uskutočnilo uplynulý víkend v Budapešti.

Ilustračný obrázok k článku Mladá humenská plavkyňa reprezentovala Slovensko: Sarah si vyplávala nové osobné rekordy
Zdroj: PK Chemes Humenné

A aj keď do bojov o medaily nezasiahla, v súboji so skúsenejšími plavkyňami srdnato bojovala. V disciplíne 50 metrov znak časom 33,77 sekundy a na 100 metrov znak časom 1:14,32 minúty si vyplávala nové osobné rekordy a na 200 metrov znak zaostala len tesne za svojim osobným maximom.

V stretnutí už tradične ovládli medailové pozície najmä maďarskí plavci, nasledovaní poľskými reprezentantmi, ktorí disponujú niekoľkonásobne širšou základňou plavcov. Slováci skončili na štvrtom mieste, ale ziskom deviatich medailí sa už výrazne priblížili k Čechom a naznačili, že výkonnosť slovenských plavcov stúpa.

PK Chemes Humenné verí, že Sarah, ale aj ďalší plavci tohto humenského klubu zabojujú o účasť v reprezentácii a splnia náročné limity pre zaradenie do útvaru talentovanej mládeže a možno i na juniorské majstrovstvá Európy.

Zdroj: Dnes24.sk