Hokej

MHK má za sebou 13 zápasov v prvej lige: Takýto rekord drží humenský hráč

Hokejisti MHK Humenné odohrali v prvej lige už 13 zápasov a aktuálne im patrí 6. priečka. Pozrite sa s nami na zaujímavé zistenia.

Ilustračný obrázok k článku MHK má za sebou 13 zápasov v prvej lige: Takýto rekord drží humenský hráč
Zdroj: TASR

V poslednom zápase Humenčania deklasovali Považskú Bystricu na jej ľade vysoko 7:1 z pohľadu hostí. Pripísali si tak šieste víťazstvo a popri siedmych prehrách im aktuálne patrí v tabuľke šiesta priečka. Prvé miesto okupuje zemplínsky sused z Michaloviec, ktorému na krk dýcha HK Martin. Humenčania si zároveň držia aktívne skóre 53:44. V tabuľke strelených gólov im patrí tretie miesto.

V rámci humenského tímu je zatiaľ najlepším strelcom center Sergii Babynets s ôsmymi gólmi, ktorý je tiež aj najproduktívnejším hráčom MHK Humenné (14 bodov). V internej tabuľke Humenčanov sa za ním v tomto smere doťahujú Oliver Jokeľ a Gleb Bylina s 12 bodmi. V rámci celej ligy sa v kanadskom bodovaní delí s ďalšími troma hráčmi o šieste miesto.

Humenčanom patrí zatiaľ aj jeden tohtosezónny rekord prvej ligy. Jedná sa o najrýchlejší gól. Dosiahol ho konkrétne Vladislav Solomonchak už v 13. sekunde. Stalo sa tak v domácom zápase proti reprezentačnej dvadsiatke

Domáce duely MHK Humenné sledovalo v priemere na jeden zápas 710 divákov. Najviac si ich našlo cestu na zemplínske derby s Michalovcami a to 1233. Najmenej si prišlo pozrieť zápas s béčkom Nových Zámkov – 525.

Najbližší domáci zápas odohrá MHK 26. októbra, kedy do Humenného pricestuje HK Martin.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie