Tomáš Šuhajda Hokej

HC 19 Humenné vstupuje do play-off: Čaká ho nepríjemný súper z Poľska

Až trojica hráčov HC 19 Humenné figuruje po základnej časti druhej hokejovej ligy v tabuľke produktivity v najlepšej desiatke.

Ilustračný obrázok k článku HC 19 Humenné vstupuje do play-off: Čaká ho nepríjemný súper z Poľska
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Domácim zápasom proti Kežmarku (2:0) ukončili hokejisti HC 19 Humenné základnú časť. Rovnako ako aj iné tímy a to znamená, že čoskoro odštartuje play-off druhej hokejovej ligy.

Humenských hokejistov, nakoľko skončili v skupine B – Východ na druhom mieste, čaká v semifinále tejto skupiny jej tretí celok po základnej časti a teda UKS MOSiR Sanok. Prvé dva zápasy sa odohrajú 1., resp. 2. februára na humenskom ľade.

Obzrime sa však ešte niekoľkými zaujímavými číslami za základnou časťou.

Ako už bolo spomenuté, HC 19 Humenné skončilo so skóre 92:29 v skupine B druhé za HKM Rimavská Sobota. Zaznamenalo 13 víťazstiev a 3 prehry. Zaujímavosťou je, že na domácom ľade nenašlo premožiteľa.

Spomedzi všetkých tímov druhej hokejovej ligy obdržali Humenčania najmenší počet gólov.

Čo sa týka individuálnych štatistík, až trojica hráčov HC 19 sa dostala do desiatky najproduktívnejších po základnej časti. Na treťom mieste je Filip Vaško (38 bodov), na piatom Ivan Fedorko (34) a na delenom desiatom Denis Markuš (27).

Štatistiky brankárov opanoval humenský brankár Dominik Riečický, ktorý má spomedzi všetkých najlepšiu percentuálna úspešnosť zásahov – 94,43%.

Práve od spomínaných hráčov sa očakáva, že budú lídrami humenského tímu aj v play-off.

Volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné odohrali cez víkend ťažký dvojzápas s MVK Magnezit Revúca. Tu je zopár záberov.

ŠK Gymnázium Humenné vs. MVK Magnezit Revúca
3
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie