MHK Humenné ovládlo základnú časť a štartuje play-off: Ako bude prebiehať?

Hokejisti MHK Humenné zvíťazili aj vo svojom poslednom zápase základnej časti a suverénne ovládli Skupinu B. Už o pár dní štartuje play-off...

Ilustračný obrázok k článku MHK Humenné ovládlo základnú časť a štartuje play-off: Ako bude prebiehať?
Zdroj: Dnes24.sk

16 víťazstiev a len dve prehry. MHK Humenné vyhralo Skupinu B II. hokejovej ligy a to s výrazným náskokom pred druhým Breznom či tretím Trebišovom. V skupine A dominovali Dubničania, za nimi skončili tímy HC Bratislava a HC DYNAMAX 96 Nitra. A play-off sa môže začať.

Do play-off druhej hokejovej ligy postupuje z každej skupiny prvých osem tímov. Začne sa ešte v rámci skupín. To znamená, že MHK Humenné nastúpi proti Sabinovu. Prvý zápas sa odohrá už 28. januára na ľade ôsmeho celku základnej časti skupiny B, odveta je na programe 4. februára na humenskom zimáku. Hrá sa na dva víťazné zápasy, prípadný tretí sa odohrá na ľade tímu, ktorý skončil vyššie v základnej časti, teda opäť v Humennom.

Na víťazné mužstvá už potom čaká štvrťfinále play-off a medziskupinové zápasy. Ak humenskí hokejisti postúpia, čaká ich lepší z dvojice Piešťany – Partizánske (obsadili 4. a 5. priečku v základnej časti Skupiny A). Opäť platí, že prvé stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného, druhé a prípadné tretie u lepšie umiestneného po základnej časti.

Nasledujú semifinálové súboje play-off, ich víťazi si to rozdajú vo finále. Opäť platia rovnaké pravidlá s tým, že prípadný tretí duel vo finálovej sérii sa už ale odohrá na neutrálnej pôde. Čo je dôležité, víťaz postupuje priamo do BUDIŠ 1. hokejovej ligy 2017/2018, no porazený finalista získava takisto právo účasti v rovnakej súťaži po splnení podmienok. Baráž sa z dôvodu počtu účastníkov BUDIŠ 1. hokejovej ligy v tejto sezóne neuskutoční.

Foto: ilustračné

Postúpi MHK Humenné do I. hokejovej ligy?

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame