Hokej

MHK Humenné bude v novej sezóne farmou Košíc: Prišiel nový tréner, kryštalizuje sa káder!

Mládežnícky hokejový klub (MHK) Humenné bude počas hokejovej sezóny 2018/2019 pôsobiť ako farmárske družstvo HC Košice. Čítajte viac...

Ilustračný obrázok k článku MHK Humenné bude v novej sezóne farmou Košíc: Prišiel nový tréner, kryštalizuje sa káder!
Zdroj: MsÚ Humenné

Kluby sa dohodli, že MHK Humenné bude na stretnutia košického A-mužstva uvoľňovať ktoréhokoľvek hráča podľa výberu trénera. Humenský klub bude naopak zaraďovať hráčov A-mužstva a juniorov HC Košice, ktorí nebudú zaradení do základného 22-členného kádra na zápasy extraligy.

Reakcie k podpisu zmluvy

„Podpis zmluvy je dobrou správou pre obe mužstvá. Vybraní hráči oboch klubov budú môcť zbierať skúsenosti v extralige aj 1. lige. Táto spolupráca pre nás zároveň znamená možnosť efektívne využívať všetkých hráčov, vrátane juniorského kádra. Oceňujeme aj prístup Humenného, ktoré do rozvoja hokeja v meste investuje veľa energie a aj nemalé prostriedky. Hráči majú zároveň možnosť hrať na jednom z najkrajších štadiónov na východnom Slovensku,“ povedal Július Lang, prezident HC Košice.

„Je dôležité, že sa mesto aktívne podieľa na vedení klubu a sme radi, že mužstvu sa darí. Jasným dôkazom je aj víťazstvo MHK v druhej lige seniorov a postup do vyššej súťaže. Zmluvu s HC Košice vnímam ako potvrdenie kvality a správnosti krokov, ktoré podnikáme pre koncepčný a udržateľný rozvoj hokeja v Humennom,“ uviedla primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.

Nový tréner, v kádri aj odchovanci

Káder MHK Humenné začal s letnou prípravou 1. augusta 2018 pod vedením nového trénera Milana Staša (dvojnásobný majster Československa a účastník Majstrovstiev sveta). Jeho asistentom bude Rudolf Jurčenko, ktorý pôsobil od roku 2005 do 2012 ako tréner brankárov v HC Slovan Bratislava a posledných 5 rokov trénoval brankárov pri reprezentácii Slovenska do 20 rokov.

V kádri Humenčanov sa predstavia odchovanci: Vaško, Fedorko, Buraľ, Šiňanský, Kasarda a doplnia ho Markuš, Majerník, Mačkovič, Kamenický, Lesňák, Ondrej či legionári Bylina a Solomonchak. Na skúške sú aj viacerí hráči, ktorí sa snažia zabojovať o zmluvu a možnosť reprezentovať humenský dres v sezóne 2018/2019.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie