Krimi

Mestskí policajti v Humennom privolali sanitku k 13-ročnému dievčaťu pod vplyvom alkoholu

Ani v októbri sa príslušníci Mestskej polície v Humennom nenudili. Zistili celkovo 194 priestupkov.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí policajti v Humennom privolali sanitku k 13-ročnému dievčaťu pod vplyvom alkoholu
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval prostredníctvom webovej stránky humenskej radnice náčelník Mestskej polície Humenné Marián Zub, príslušníci MsP vo výkone služby zistili počas októbra celkovo 194 priestupkov, pričom bol zaznamenaný nárast o 22 priestupkov oproti septembru.

„Z uvedeného počtu bolo 119 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 1 860 eur. Ostatné priestupky boli riešené dohovorom, 3 priestupky sú zatiaľ v riešení,“ priblížil M. Zub.

Najviac priestupkov je podľa jeho slov neustále zisťovaných na úseku dopravy a to nesprávnym parkovaním v parkovacích boxoch, na zákaze státia alebo zastavenia, na miestach vyhradených pre ZŤP a na mestskej zeleni.

„Najčastejšie bola počas výkonu služby kontrolovaná mládež a vo väčšine prípadoch vo večerných a nočných hodinách za porušovanie verejného poriadku, znečisťovanie verejných priestranstiev, rušenie nočného pokoja, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, poškodzovanie majetku, zdržiavanie sa na detských ihriskách či výtržnosti v okolí barov a diskoték. Bola napríklad kontrolovaná skupinka tínedžerov, z ktorých bolo jedno 13-ročné dievča tak silne pod vplyvom alkoholu, že bolo nutné hliadkou MsP privolať RZP,“ uviedol náčelník MsP.

V októbri bol častokrát zaznamenaný aj pohyb diviačej zveri v okolí bytoviek na Podskalke, kde hliadky MsP situáciu riešili aj cez lesného hospodára.

M. Zub doplnil, že cez kamerový systém boli hliadky MsP najčastejšie vysielané na námestie pred MsKS, kde mládež na kolobežkách a skateboardoch svojim skákaním poškodzujú dlažbu aj pamätník vďaky a striekajú steny a dvere zo zadnej časti MsKS.

Posilnený výkon služby hliadkami MsP bol aj pred „dušičkami“, kde zabezpečovali verejný poriadok a predchádzanie krádeží na mestskom cintoríne.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Viete, ako správne volať na linku 158? Pozrite si to v tomto pripojenom videu.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie