Rôzne

Marián Čekovský: Všetci sa ma pýtali, ty kedy vydáš svoj album? Tu je moja odpoveď

Skladateľ, klavirista a spevák Marián Čekovský dostal prvé základy na Ľudovej škole umenia v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku Marián Čekovský: Všetci sa ma pýtali, ty kedy vydáš svoj album? Tu je moja odpoveď
Zdroj: TASR

Marián Čekovský vydáva sólový album Best On. Novinka ponúka štrnásť piesní, v ktorých zaznie hlas protagonistu a viacerých pozvaných hostí.

„Všetci sa ma vždy pýtali, Marián, a ty kedy vydáš svoj album? Tak tu je moja odpoveď, že teraz a rovno Best On,“ hovorí Čekovský. Informoval o tom PR manažér Tomáš Karpel.

Hudba v rôznych podobách

Album otvára skladba Myslím, že môže byť, nejde však o verziu, ktorú už poslucháči zrejme poznajú. Tentoraz sa k dvojici Marián Čekovský a Ivan Tásler pripojili Adam Ďurica a Michal Hudák. V ďalších skladbách sa k Čekovskému pripojili Martin Mihalčín, Robo Roth, Dara Rolins, Ivan Vereš, Nataša Ďzunková či Fragile. Album zaujme pestrosťou, či už textov, hudobných hostí, ale hlavne hudby v rôznych podobách. Od poctivého bigbítu v podobe skladby Po Polnoci po precítenú cover verziu skladby Deža Ursinyho Tá tvár v zrkadle.

Humenský rodák

Skladateľ, klavirista a spevák Marián Čekovský (*12. 4. 1977, Humenné) dostal prvé základy na Ľudovej škole umenia v Humennom, vyštudoval konzervatórium v Košiciach. Už počas štúdia na konzervatóriu hral na klávesoch v skupine konzervatoristov Oprisimatuto. Rok hral na začiatku činnosti so skupinou No Name, nahral s ňou aj prvý album No Name (1998). Od roku 1999 bol členom skupiny The Big H známeho gitaristu Henryho Tótha spolu s Emilom Frátrikom a Marekom Minárikom.

Čekovský je aj vyhľadávaným štúdiovým hráčom, spolupracoval s kapelou Free Faces, s Richardom Müllerom, ako hosť nahral skladbu Myslím, že môže byť na albume Exotika skupiny IMT Smile. Stala sa hitom a aj vďaka nej získal cenu akadémie populárnej hudby Aurel ako najlepší inštrumentalista za rok 2004.

Čekovský a Laci Strike so svojou tanečnou skupinou boli predskokanmi skupiny Pussycat Dolls na ich koncerte 24. februára 2009 v Bratislave. Získal ocenenie OTO 2011 v kategórii spevák roka. V ankete Slávik za rok 2011 skončil na piatom mieste, za rok 2012 na štvrtej pozícii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už? Vnútrobloky na Sídlisku pod Sokolejom sa dočkajú revitalizácie, tu sú vizualizácie.

VIZUALIZÁCIE: Vnútrobloky na Sídlisku pod Sokolejom sa dočkajú revitalizácie
16
Galéria

Na archívnej fotke: Marián Čekovský

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie