Iné športy

Výprava plavcov Plaveckého klubu Chemes Humenné vyrazila na Oravu. Uskutočnili sa tam Majstrovstvá SR starších žiakov v krátkom bazéne.

Ilustračný obrázok k článku Majstrovstvá starších žiakov v plávaní: Dominik Luksaj si domov doniesol štyri medaily
Zdroj: PK Chemes Humenné

Tréneri Tomahogh a Luksaj mali vo výprave dve dievčatá a štyroch plavcov ktorí súťažili s ďalšími, ktorí sa na tieto majstrovstvá nominovali – 116 chlapcov a 128 dievčat zo 46 klubov z celého Slovenska.

Dominik Luksaj si domov doniesol štyri medaily. Dve strieborné – 100 a 200 metrov prsia a dve bronzové – 100 metrov motýlik a 100 metrov polohové preteky. Polohovku na 200 metrov doplával na štvrtom mieste a na dvojnásobnej 400 metrovej polohovke mu namerali čas, ktorý ho zaradil na piatu pozíciu. Ďalší trinásťročný plavec Timotej Leško skončil tesne za stupňami víťazov. V šprinte na 50 metrov voľný spôsob bol štvrtý a štvrtý doplával v znaku na 100 metrov, 100 metrov voľný spôsob doplával piaty , 200 metrov znak siedmy a 100 metrov polohové preteky ôsmy.

O rok starší štrnásťročný Boris Barica sa dvakrát umiestnil na desiatom mieste – 100 metrov znak a 400 metrov polohové preteky. Michal Pandoš v prsiach na 200 metrov doplával na 21 mieste.

Dvanásťročná Mária Balogáčová sa najlepšie umiestnila v motýliku na 200 metrov na siedmom mieste. Desiata priečka jej patrila v motýliku na 100 metrov. O rok staršia Zuzana Pavliková mala v motýliku na 200 metrov desiaty najlepší čas a na polovičnej vzdialenosti 15. čas.

Na majstrovstvách si humenskí plavci vylepšili osobné rekordy trinásťkrát.

Informácie poskytol Plavecký klub Chemes Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Vnútrobloky na Sídlisku pod Sokolejom sa dočkajú revitalizácie. Videli ste už vizualizácie?

VIZUALIZÁCIE: Vnútrobloky na Sídlisku pod Sokolejom sa dočkajú revitalizácie