Rôzne

Má tvar kaštieľa: Juniorská torta roka 2019 je z Humenného, FOTO VNÚTRI

Juniorskú tortu roka 2019 upiekli žiačky Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOaS) v Humennom Simona Kochmová a Anna Gajovská.

Ilustračný obrázok k článku Má tvar kaštieľa: Juniorská torta roka 2019 je z Humenného, FOTO VNÚTRI
2
Galéria
Zdroj: SOŠ obchodu a služieb Humenné

Juniorská Torta roka 2019 je z Humenného. Má tvar humenského kaštieľa a upiekli ju žiačky Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOaS) v Humennom Simona Kochmová a Anna Gajovská.

Výsledky juniorskej cukrárskej súťaže boli vyhlásené počas výstavy Gastra a kulinária, ktorá sa v Agrokomplexe Nitra koná od stredy do soboty (6. – 9. 11.). Informovala o tom hlavná majsterka odbornej výchovy SOŠOaS Monika Harvanová.

Témou tohtoročnej juniorskej cukrárskej súťaže, ktorej výsledky v Nitre vyhlasovali v rámci výstavy Mladý tvorca 2019, boli Hrady a zámky Slovenska. Víťazky sa preto rozhodli stvárniť dominantu mesta, humenský kaštieľ. Ako Harvanová uviedla, svojím prvenstvom sa tak zaslúžili i o jeho propagáciu. Víťazstvo v súťaži získali v konkurencii ďalších 12 škôl.

SOŠOaS si z 27. ročníka výstavy Mladý tvorca odniesla ešte jedno prvenstvo, výstavný stánok školy získal cenu predsedu Prešovského samosprávneho kraja Mladý tvorca 2019.

Pozrite si v pripojenej galérii Juniorskú tortu 2019 a jej autorky.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Toto je ona: Juniorská torta roka 2019 a jej autorky, žiačky SOŠOaS v Humennom
2
Galéria
Zdroj: SOŠ obchodu a služieb Humenné
Zdroj: TASR

Najčítanejšie