Lyžiarsku sezónu v Parihuzovciach ukončili: Ako hodnotia sezónu prevádzkovatelia strediska?

Lyžiarsku sezónu v menšom stredisku v obci Parihuzovce ukončili. Jedná sa o jediné lyžiarske stredisko na Zemplíne.

Ilustračný obrázok k článku Lyžiarsku sezónu v Parihuzovciach ukončili: Ako hodnotia sezónu prevádzkovatelia strediska?
Zdroj: TASR

Ján Špitalik, štatutárny zástupca Telovýchovnej jednoty (TJ) Spartak Vihorlat Snina, ktorá areál prevádzkuje, uviedol, že s tohtoročnou sezónou sú spokojní.

V stredisku sú dva funkčné vleky. Jeden má dĺžku 800 metrov, druhý 550 metrov. Celková plocha, ktorú má TJ v nájme, predstavuje 22 hektárov. Tá funguje na dobrovoľníckej báze, spolu ich je približne desať. Otvorené majú preto v prípade vhodných podmienok iba cez víkendy a voľné dni.

Sezónu v tomto roku podľa Špitalika začali 5. januára. „Trvala do 2. marca,“ vypočítal. V jej úvode evidovali denne na svahu okolo 150 ľudí. „Prvé februárové víkendy boli v poriadku, v druhej polovici návštevnosť klesala na približne 70 ľudí,“ spomenul. Najviac ich v stredisku podľa jeho ďalších slov zaznamenali 6. januára, bolo ich tam okolo 300.

Otvorené mali aj počas jarných prázdnin. „Vyšlo veľmi dobré počasie. Bolo slnko a kvalita snehu bola dobrá, takže kto prišiel, tak si užíval,“ poznamenal s tým, že denne mali vtedy v priemere 40 lyžiarov na svahu. „My sme spokojní, je to výrazne lepšie oproti minulej sezóne,“ zhodnotil.

Vlaňajšia sezóna v Parihuzovciach totiž nedopadla dobre – stredisko prevádzkovali len jeden deň, ale počas tej predošlej (2016/2017) tam zaregistrovali viac ako 4 000 ľudí.

A keď sme už pri lyžovaní, pozrite si vo videu zábery z lyžovačky pod Chopkom…

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR