Rôzne

Ľudia v Humennom prejavujú stále väčšiu prajnosť: Potravinové balíčky poputujú do 110 rodín

V Humennom sa už po šiesty raz konala zbierka s názvom Pomáhame potravinami. Uskutočnila sa pri príležitosti Svetového dňa výživy.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia v Humennom prejavujú stále väčšiu prajnosť: Potravinové balíčky poputujú do 110 rodín
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Potraviny vyzbierané počas minulotýždňovej akcie Pomáhame potravinami, ktorú šiestym rokom v Humennom organizuje Územný spolok Slovenského červeného kríža (ÚS SČK) Humenné v spolupráci so sieťou jedného z obchodných reťazcov, pomôžu 110 sociálne slabším rodinám v okrese. Uviedla to riaditeľka ÚS SČK v Humennom Silvia Knapiková.

„Celá zbierka sa uskutočnila veľmi vrúcne,“ uviedla k aktuálnemu ročníku potravinovej zbierky Knapiková.

Podľa jej slov je u darcov z roka na rok badať čoraz väčšiu prajnosť. „Niekto príde s celým košíkom, niekto s jednými cestovinami. Ale na toto sa nedívame. Pre nás je dôležité, že ten človek prišiel, že prejavil ľudskosť. To je to najväčšie, čo môže byť,“ doplnila s tým, že podujatie je ukážkou toho, ako sa „národ dokáže zmobilizovať za dobrú vec“.

Balíčky budú podľa jej slov distribuovať do rodín na základe odporúčaní miestnych spolkov SČK, obecných úradov a farských úradov.

Zbierka s názvom Pomáhame potravinami sa konala po šiesty raz. Uskutočnila sa pri príležitosti Svetového dňa výživy.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Boli ste už v Kalnej Roztoke? Obzrieť si tam môžete aj tento chrám „v kožuchu“.

FOTO: Chrám v Kalnej Roztoke je "v kožuchu"
4
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie