Krimi

Letné prázdniny očami strážcov poriadku v Humennom? Riešili aj takéto prípady!

Ako to v Humennom vyzeralo počas letných prázdnin z pohľadu humenskej Mestskej polície? Pozrite si nasledujúce zaujímavé informácie.

Ilustračný obrázok k článku Letné prázdniny očami strážcov poriadku v Humennom? Riešili aj takéto prípady!
Zdroj: Dnes24.sk

V mesiaci júl a august Mestská polícia (MsP) v Humennom zameriavala svoju činnosť hlavne na dodržiavanie verejného poriadku, rušenie nočného pokoja, dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení mesta (VZN), poškodzovanie mestského majetku, ochranu životného prostredia a dodržiavanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Informoval o tom prostredníctvom stránky radnice náčelník MsP Marián Zub.

„V hodnotenom období príslušníci MsP vo výkone služby zistili celkovo 365 priestupkov. Z uvedeného počtu bolo 162 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 2 610 eur,“ uviedol Zub. Najviac priestupkov bolo zistených proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky- v 184 prípadoch.

Zamerané aj na mládež

Ako ďalej informoval náčelník MsP, keďže uvedené obdobie bolo aj obdobím prázdnin, najčastejšie kontrolované miesta mimo mestských budov a objektov boli aj miesta, kde sa mládež najčastejšie zdržiavala cez deň a hlavne vo večerných a nočných hodinách.

„V čase prázdnin bola mládež počas výkonu služby a vo väčšine prípadoch vo večerných a nočných hodinách neustále riešená (pokutou alebo dohováraním) za porušovanie verejného poriadku, znečisťovanie verejných priestranstiev, rušenie nočného pokoja, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, poškodzovanie majetku, výtržnosti v okolí barov a diskoték,“ uviedol Zub.

Ten spomenul aj túlavých psov, zákaz chodenia po cyklistickom chodníku na pešej zóne, prespávanie bezdomovcov na chodbách v budove Chemlonského internátu a v súvislosti s nimi aj požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, vypaľovanie lístia, konárov a iného materiálu občanmi na svojich pozemkoch, skládky pri kontajneroch či pohyb malých detí po ceste v osade Podskalka.

Diviaky v parku, had v byte

„V nočných hodinách hliadky MsP častokrát riešili nahlásenie i vlastným zistením pohyb diviačej zveri v Parku Mieru, v okolí amfiteátra, ktorú následne sa snažili zahnať do lesa a v jednom prípade riešili nahlásenie dospelého hada- užovky stromovej v byte občana,“ doplnil M. Zub.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už túto fotogalériu? Takto to vyzeralo na Dni sv. Huberta v Humennom…

FOTKY z humenského parku: Takto to vyzeralo na Dni sv. Huberta
10
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie